Messi dal v LM Leverkusenu 5 gólů, Barcelona vyhrála 7:1 a postupuje

Argentinský fotbalista Barcelony Lionel Messi vytvořil střelecký rekord Ligy mistrů. V odvetě osmifinále této prestižní soutěže dal Leverkusenu pět gólů. Katalánský velkoklub vyhrál celkem 7:1 a bez problémů postupuje do čtvrtfinále. Z další dvojice jde senzačně dál APOEL Nikósie, který vyřadil Lyon po penaltách. V normální hrací době vyhrál kyperský tým 1:0 a vyrovnal tak náskok soupeře z úvodního duelu.

Barcelonský Lionel Messi počtvrté překonává brankáře Lena z Leverkusenu. Argentinec poté přidal ještě pátý gól | Zdroj: Reuters

Český obránce Leverkusenu Michal Kadlec před utkáním prohlásil, že německé mužstvo nejede po domácí prohře 1:3 do Barcelony na výlet. Průběh a výsledek osmifinálové odvety tomu ale příliš nenasvědčuje.

Bayer sice odolával katalánskému velkoklubu téměř půl hodiny, potom ale začal své velké představení famózní Messi. První gól dal po perfektní Xaviho přihrávce za obranu přehozením gólmana Lena.

Ještě do přestávky upravil na 2:0, když si pohrál ve ‘vápně‘ se soupeřovými obránci a skóroval přesnou střelou. Hattrick zkompletoval nejlepší fotbalista současnosti povedeným lobem na začátku druhého poločasu.

Poté se do Messiho galapředstavení vložil poprvé dvacetiletý mladík Tello, který dal v 55. minutě svojí premiérovou branku v evropských pohárech. Jenže Argentinec neměl dost a už za tři minuty se trefil počtvrté, když využil chyby gólmana Lena.

A jakoby svým výkonem Messi inspiroval i Tella, který za nedlouhou poslal míč do leverkusenské sítě podruhé a bylo to 6:0. Poslední slovo měl ale při barcelonské kanonádě opět subtilní argentinský zázrak. Rekordní pátý gól v jednom utkání Ligy mistrů dal v 85. minutě.

Radost barcelonským hráčům a fanouškům z vítězství i postupu do čtvrtfinále potom nemohl zkazit ani čestný úspěch hostů, když se už v nastaveném čase prosadil Bellarabi. Ten tak ovšem pouze zmírnil drtivou porážku Leverkusenu na 1:7.

Kyperský zázrak

Ve druhém utkání se podařilo APOELu Nikósie hodně rychle smazat jednobrankový náskok Lyonu z úvodního zápasu, když už v 9. minutě využil Manduca výborného pasu Charalambidese.

V dalším průběhu zápasu pak žádný další gól ze hry nepadl, a tak museli po třicetiminutovém prodloužení rozhodnout až penalty. V těch měli lepší nervy fotbalisté kyperského týmu, kteří své pokusy s přehledem proměňovali, na rozdíl od hráčů Lyonu.

Ti měli štěstí už ve druhé sérii, kdy se po střele Lisandra Lopeze odrazil míč od tyče do zad gólmana Chiotise a nakonec přeci jen skončil v síti. Kyperský brankář ovšem poté zlikvidoval pokusy Lacazetta s Bastosem a zařídil tak svému týmu další historický postup v Lize mistrů.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Bayer Leverkusen 7:1 (2:0)
Branky: 25., 42., 50., 58. a 85. Messi, 55. a 62. Tello - 90.+1 Bellarabi. Rozhodčí: Moen (Nor.). První zápas: 3:1, postoupila Barcelona

APOEL Nikósie - Olympique Lyon 1:0 (1:0, 1:0) - na penalty 4:3
Branka: 9. Manduca. Rozhodující penaltu proměnil: Tričkovski. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 115. Manduca. Diváci: 22.000. První zápas: 0:1, postoupil APOEL

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít