Pokud nepomůže fotbalovému Baníku město, podá návrh na insolvenci

Fotbalový Baník Ostrava čeká na pomoc města. Pokud ostravští zastupitelé finačně nepomůžou zadluženému klubu, podá jeho vedení návrh na insolvenci. Město bude o osudu Baníku jednat v pondělí na mimořádném zasedání zastupitelstva.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Bazalech | Foto: Kateřina Daňková

Vedení města dá nakonec přednost odkupu nemovitostí, tedy areálu na Bazalech, před odkupem akcií. Nemovitosti mají podle odhadů společnosti PricewaterhouseCoopers tržní hodnotu 111,5 milionu korun, podle dalšího znaleckého posudku 115,6 milionu korun. Město by za ně podle ostravského primátora Petra Kajnara zaplatilo necelých 115 milionů.

Zastupitelstvo už o pomoci Baníku jednalo několikrát, na konkrétní pomoci se ale zatím neshodli. Zastupitelé se ale nejsou jednotní, především ti z řad ČSSD. Jedna strana říká, že město by mělo mít fotbalový klub, druhá si naopak myslí, že kvůli několika fanouškům by město nemělo vydávat peníze.

Kupní smlouva by podle Kajnara nezavazovala město k rekonstrukci stadionu na Bazalech, provozní náklady stadionu, což je asi 25 milionů korun ročně, by také nadále hradil Baník. Ten by navíc městu platit ještě roční nájemné.

Mimořádné jednání zastupitelstva města Ostrava je na programu pouze den předtím, než skončí lhůta pro odvolání proti neudělení licence, bez které není možné hrát první ligu.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme