Sparta má zase osmibodový náskok. V Teplicích vyhrála 1:0

Fotbalisté Sparty si v 11. kole Gambrinus ligy připsali už desáté vítězství. V Teplicích vyhráli po deseti letech, a to díky gólu Miroslava Slepičky 1:0. V čele tabulky tak mají znovu osmibodový náskok na druhý Jablonec.

Teplický záložník Ljevakovič brání sparťana Marka Matějovského

Teplický záložník Ljevakovič brání sparťana Marka Matějovského | Zdroj: ČTK

Severočeši měli v závěru drtivý tlak, několikrát nebezpečně stříleli zpoza vápna, jenže buď nepřesně, nebo do gólmana hostů Švengera, neplodné byly i závary uvnitř pokutového území. O třech bodech pro Letenské tak rozhodl jediný moment: šťastná branka Miroslava Slepičky.

Sparťanský kapitán Matějovský v 7. minutě nacentroval na hranici brankového území, kde se k hlavičce dostal Hušek. Jeho pokus by určitě gólový nebyl, ale ještě ho přizvedl Slepička. Od jeho hlavy se míč odrazil do tyče a odtud směrem k hlavě brankáře Teplic Grigara. Ten se ale teprve přesouval a na změnu pohybu balonu už nestačil zareagovat. Míč jen brnknul o jeho rukavice a skončil v síti.

U dvou nejnebezpečnějších momentů domácích byl útočník Martin Jindráček. V 75. minutě dostal od Ježdíka výbornou kolmici za obranu, ale po vyběhnutí Švengera pálil z úhlu mimo. Dvě minuty před koncem střílel z 22 metrů, hostující gólman míč jen vyrazil k Vůchovi, ten ale z dobré pozice mířil jen vedle.

FK Teplice - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 7. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Dobrovolný. ŽK: Ježdík - Pamič. Diváci: 5950.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Zoubele (46. Vůch), Siva (66. Čajič), Ljevakovič, Stožický (80. Smejkal) - Vachoušek - Jindráček. Trenér: Rada.
Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek - Sionko, Grajciar (70. Hušbauer), Matějovský (90+1. Abena), Krejčí - Slepička (63. Kweuke). Trenér: Chovanec.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít