Sparta znovu vyhrála, Olomouc je se záporným bodem poslední

Fotbalisté Sparty udrželi vítěznou sérii i po 4. kole Gambrinus ligy. Pražský tým porazil Hradec Králové 1:0 a s plným počtem bodů zůstává lídrem nejvyšší české fotbalové soutěže. V dalších zápasech Bohemians 1905 vyhráli nad Českými Budějovicemi 2:1, Mladá Boleslav zdolala Viktorii Žižkov 2:0 a Olomouc remizovala se Slováckem 1:1.

Sparťan Jakub Mareš se raduje z jediné branky utkání proti Hradci Králové

Sparťan Jakub Mareš se raduje z jediné branky utkání proti Hradci Králové | Zdroj: ČTK

AC Sparta Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Ani jeden z týmů po předchozích zápasech nevykazoval ideální psychickou i herní kondici. Východočechům dlouho bránil v lepším výkonu přílišný respekt ze soupeře, neurovnanosti ve hře Sparty je zase možno přičíst hned šesti změnám v obvyklé sestavě.

Trenéři pražského týmu totiž nechali na lavičce Řepku, Sionka či Vacka, naopak v základní jedenáctce nastoupili třeba Kadlec nebo Mareš. A posledně zmíněný utkání už v 17. minutě rozhodl, když svůj slalom zakončil přesnou střelou po zemi.

Branka: 17. Mareš. Rozhodčí: Franěk - Večeřa. Nádvorník. ŽK: Zápotočný (Sparta). Diváci: 10.501.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Domácí měli od začátku jasnou převahu, ovšem příležitosti si téměř nevytvořili, snad jen s výjimkou Heinze, který trefil tyč. Vedení tak zajistil olomouckému mužstvu až v 54. minutě povedenou střelou Petr.

Jenže domácí vítězství neudrželi, když v 76. minutě skóroval Pavelka. Sigma tak, ačkoli na hřišti v této sezóně ještě neprohrála, má na svém kontě v tabulce mínus jeden bod a je poslední.

Branky: 54. Petr - 76. Pavelka. Rozhodčí: Adámek - Lakomý, J. Paták. ŽK: Kubáň (Slovácko). Diváci: 5967.

Bohemians 1905 - Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Kdo nestřílí nevyhraje, řekla si hned na začátku obě mužstva. Ovšem zatímco budějovický Hudson mířil v 17. minutě do břevna, rána klokana Bartka byla o jedenáct minut později stejně pohledná, ale navíc i o něco přesnější.

Domácí však o vedení přišli hned po přestávce, kdy se po pravé straně hřiště rozeběhl Klesa a zastavil se až poté, co nasměroval míč mezi Sňozíkovy nohy a vyrovnal. Jenže hned za další tři minuty se protáhl budějovickou obranou Bartek a zajistil Bohemians vítězství 2:1.

Branky: 28. a 50. Bartek - 47. Klesa. Rozhodčí: Mikel - Košec, Marek. ŽK: Škoda, Žižka, Růžička, Cseh - Hudson, Otepka, Klesa. Diváci: 2218.

FK Mladá Boleslav - FK Viktoria Žižkov 2:0 (2:0)

Hlavní postavou utkání byl domácí útočník Chramosta, který se postaral o všechny klíčové momenty. Už v prvním poločase dal oba dva góly. Ve 23. minutě Vaclíka přeloboval, ve čtyřicáté druhé obešel a skóroval.

Navíc právě Chramostu fauloval ve 25. minutě Bartl, který za svůj zákrok dostal červenou kartu a sudí ho tak vyloučil. Ve druhé půli stačil boleslavským hráčům k udržení vítězství 2:0 udržovací rytmus.

Branky: 23. a 42. Chramosta. Rozhodčí: Kovařík - Handlíř, Santarius. ŽK: Opiela, Kúdela, Janíček - Kalod. ČK: 25. Bartl (Žižkov). Diváci: 3516

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít