Steven Gerrard se rozloučil s Anfield Road. Liverpool opouští po 26 letech

Steve Gerrard přihraje míč na 40 yardů, je velký a pořádný tvrďák… Podobných popěvků vyplodila lidová tvořivost liverpoolských fanoušků za sedmnáct let spoustu. Dnes si je ale Gerrard při ligovém utkání na Anfieldu poslechl naposledy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steven Gerrard strávil v Liverpoolu celou kariéru, Anfield Road opouští ve 34 letech | Zdroj: Reuters

„Na ten zápas se těším a hrozně ho chci vyhrát. Toužím na Anfieldu před našimi fanoušky skončit stylově. Už se tomu nedá utéct - prostě skončí zápas a já využiju šanci říct své sbohem, bude to chvíle nabitá emocemi,“ těšil se Steven Gerrard na svůj poslední zápas v červeném dresu.

S Liverpoolem vyhrál jedenáct trofejí včetně Ligy mistrů, ale abychom se aspoň trochu dokázali vcítit do toho, jak jímavý okamžiky teď on i fanoušci zažívají, je potřeba si uvědomit, že odchází kapitán, který do klubu přišel v osmi letech a vydržel v něm 26 roků, i když na vrcholu sil měl nabídky z klubů v danou chvíli úspěšnějších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozloučení Stevena Gerrarda sledoval také reportér ČRo Jan Kaliba

Gerrard ale odolal a patří k těm výjimkám současného fotbalového průmyslu, které daly srdci přednost před peněženkou, i když tu samozřejmě taky nemá prázdnou.

„Je tam modlou, ikonou. Jsem velkým fanouškem Maldiniho a Gerrarda, kteří byli v jednom klubu celou kariéru. U Gerrarda se kolikrát spekulovalo, ale on v Anglii neměl proč odcházet,“ oceňuje někdejšího kapitána anglické reprezentace teplický srdcař Pavel Verbíř.

Ještě před fotbalovým důchodem si 34letý záložník vyzkouší americkou Major League Soccer. Je to jeho vlastní volba, protože v Liverpoolu už by zřejmě nedostával na hřišti tolik prostoru. Odchází ale s jedním trápením, kterého už se nikdy nezbaví:

„Ohlížím se zpátky s hrdostí, jsem pyšný na to, čeho jsem tu dosáhl. Na všechny ty trofeje, které jsme vyhráli. Ale nevyhrál jsem s Liverpoolem Premier League, to je velká kaňka na tom všem a už se s tím nedá nic udělat. Tohle zklamání si odnesu s sebou,“ přiznává.

Odchází do Los Angeles, což je adresa, kterou mu fanoušci Liverpoolu rádi odpustí a rozhodně jeho odchod nebudou považovat za zradu. Naopak ho za oceán vyprovodili klubovou hymnou, ve které mu připomenou, že je jejich, že patří na Anfield Road, a proto v životě nikdy nepůjde sám.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme