Trenéra Málagy čeká nelehká cesta: z pohřbu na zápas Ligy mistrů

Možná i vám se stává, že nedokážete úplně oddělit soukromý život od svých pracovních povinností. A jedno do druhého vám občas nečekaně a leckdy nepříjemně zasáhne. Přesně v takové situaci se dnes ocitá trenér fotbalistů Málagy Manuel Pellegrini.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manuel Pellegrini (vlevo) si radost z fotbalových úspěšchů Málagy nemůže kvůli úmrtí otce pořádně vychutnat | Zdroj: Reuters

Radostné pracovní období, kdy se ocitá na jednom z vrcholů své trenérské kariéry, mu protnula smutná zpráva z domova. Na fotbalovém hřišti dotáhl Málagu až do čtvrtfinále Ligy mistrů, kde jeho tým dnes večer čeká odveta v německém Dortmundu.

Pokud po domácí remíze 0:0 z minulého týdne dokáže postoupit, vyrovná Málaga nováčkovský rekord, který drží jiný španělský klub, Villarreal. Před sedmi lety ho do semifinále Ligy mistrů dovedl tentýž Pellegrini, který teď tmelí klubovými dluhy trpící mužstvo Málagy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Málagy Manuel Pellegrini zamíří na utkání Ligy mistrů proti Dortmundu z pohřbu otce

Jenže pokud devětapadesátiletý Chilan vůbec stihne na lavičku svého týmu na Vestfálském stadionu usednout, bude to v pohřební náladě. To není přirovnání, to platí doslova, protože Pellegrinimu doma v Chile zemřel otec, takže se kouč Málagy po ligovém zápase v San Sebastianu vydal přes oceán a Kordilery na funus.

Ale protože své angažmá v Málaze, kde hráčům ani několik měsíců nevyplácené výplaty nevzaly elán postačující k postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů, bere Pellegrini jako poslání, pokusí se upozadit svůj čerstvý soukromý žal a ještě zvýraznit svůj pracovní úspěch posledních měsíců.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme