Uruguay je ve finále fotbalové Copy América a čeká na soupeře

Fotbalový šampionát Jižní Ameriky už zná svého prvního letošního finalistu. Stali se jím hráči Uruguaye, kteří v semifinále porazili 2:0 Peru a zahrají si o rekordní patnáctý titul v historii. Jejich finálový soupeř vzejde z dnešního duelu mezi Venezuelou a Paraguyí.

Luis Suárez oslavuje branku do sítě Peru v semifinále Copy América

Luis Suárez oslavuje branku do sítě Peru v semifinále Copy América | Zdroj: Reuters

První poločas přinesl spíše nudný urputný fotbal bez větších šancí. Teprve po přestávce se ke slovu dostal vyhlášený střelec Luis Suárez. Ve dvaapadesáté minutě dorazil do peruánské brány střelu Diega Forlána.

O pět minut později pak Suárez stanovil konečnou podobu výsledku, který pro Uruguay znamenal oslavy postupu do finále. Peru se ještě snažilo o zdramatizování zápasu, jenomže po červené kartě Juana Virgase už v deseti na zvrat výsledku nedosáhlo.

Uruguay má stejně jako Argentina v čele žebříčku jihoamerických šampionů čtrnáct titulů. Na mistrovství Jižní Ameriky naposledy triumfovala v roce 1995. O čtyři roky později se sice dostala do finále, v něm ale prohrála s Brazílií.

V letošním finále vyzve Uruguay vítěze dnešního semifinálového zápasu mezi Venezuelou a Paraguayí.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít