Andrej Šustr pomohl Tampě k úvodní výhře nad Montrealem

V hokejové NHL se rozjely další dvě série semifinále konferencí. Z Čechů se zapsal do statistik obránce Tampy Bay Andrej Šustr, který asistencí u prvního gólu střetnutí s Montrealem pomohl Lightning k výhře 2:1 po prodloužení. V Západní konferenci porazilo Chicago Minnesotu 4:3.

Andrej Šustr (vlevo) přijíždí ke spoluhráčům (archivní foto)

Andrej Šustr (vlevo) přijíždí ke spoluhráčům (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Na první gól prvního zápasu semifinále Východní konference mezi Montrealem a Tampou Bay se v Bell Centru čekalo do 43. minuty. Pak Andrej Šustr rozehrál puk od mantinelu, Matthew Carle vystřelil od modré čáry a Tyler Johnson poslal svým 7. gólem v play off Tampu do vedení.

Náskok vydržel Lightning 12 minut do vyrovnání Maxe Paciorettyho, který poslal zápas do prodloužení. Rozhodující branka padla v čase 82:06. Careyho Price v brance Canadiens překonal Nikita Kučerov.

Kromě Andreje Šustra, který na ledě strávil 25 minut, hrál za Tampu i Ondřej Palát s 28 minutami herního času. Tomáš Plekanec v dresu Montrealu hrál 25 a půl minuty, žádná z pěti jeho střel se neujala.

Gólově bohatší bylo první semifinále Západní konference mezi Chicagem a Minnesotou. Domácí Blackhawks vedli po první třetině 3:0, hosté ale dokázali během deseti minut prostřední části hry vyrovnat.

Rozhodující gól padl na začátku 40. Minuty, když za brankáře Wild Dubnyka propadlo nahození Teuva Taravainena od mantinelu. Blackhawks zvítězili 4:3.

2. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
Montreal - Tampa Bay 1:2 ve druhém prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Branky: 55. Pacioretty - 43. Johnson (Šustr), 83. Kučerov. Střely na branku: 44:35. Diváci: 21.287. Hvězdy utkání: 1. Kučerov (Tampa), 2. Price (Montreal), 3. Bishop (Tampa). Stav série: 0:1.

Západní konference - 1. zápas:
Chicago - Minnesota 4:3 (3:0, 1:3, 0:0)
Branky: 2. Saad, 14. P. Kane, 16. Krüger, 40. Teravainen - 22. Zucker, 26. Parise, 30. Granlund. Střely na branku: 35:33. Diváci: 21.851. Hvězdy utkání: 1. Teravainen (Chicago), 2. Parise (Minnesota), 3. Hjalmarsson (Chicago). Stav série: 1:0.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít