Čeští hokejisté mají před utkáním s Finskem volnější den

Česká hokejová reprezentace má za sebou na mistrovství světa dva vítězné zápasy. V Bratislavě si tak užívá volný den před zítřejším duelem s Finskem, které bude první konfrontací s týmem užší světové špičky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček, Petr Průcha a Michael Frolík na tréninku české hokejové reprezentace | Zdroj: ČTK

Výběr trenéra Hadamczika měl dnes jedinou povinnost. Krátce popoledni absolvoval hodinový trénink ve vedlejší hale bratislavského komplexu. Na ledě se pod koučovým dohledem proháněl kompletní kádr a z pohybu, nasazení i úsměvů na tvářích bylo patrné, že v týmu panuje pohodová atmosféra

„V týmu je po dvou vítězstvích určitě pohoda. Jak jinak by to mohlo být,“ říkal po cestě do šaten útočník Petr Průcha, který se stejně jako ostatní těšil na odpolední volno.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští hokejisté mají před utkáním s Finskem volnější den

„Když je dobré počasí, chodíme si s klukama na chvíli sednout na kafe, jdeme se projít nebo poleháváme na pokoji, scházíme se večer u masérů. Klasika jako vždycky,“ popsal náplň pro zbytek dne Jan Marek.

Asi nejvíce se dala dobrá nálada vyčíst z tváře brankáře Ondřeje Pavelce, který si v zápase s Dánskem připsal na konto první reprezentační nulu.

„Pro mě osobně to byla povinnost vyhrát s Dány. A to jsme splnili. Určitě nula potěší, to je jasné, ale zítra už je nový zápas, musíme porazit Finy, musíme se na ně připravit. Takže co bylo včera, to bylo, už je to za námi. Teď nás čeká nový soupeř,“ dívá se do budoucna Ondřej Pavelec.

Nejen pro něj, ale pro celý český celek, vlastně začíná turnaj až právě utkáním s Finskem. „Tady s těmi lehčími soupeři, i když několikrát už bylo řečeno, že lehcí soupeři neexistují, jsme posbírali body, které jsme potřebovali. A teď se teprve ukáže, jak jsme na tom doopravdy,“ uvedl Petr Průcha.

Výsledek zápasu s Finskem se Čechům bude započítávat nejen do základní, ale také do osmifinálové skupiny, ve které si už oba celky zajistily účast. Kdo si do ní přinese více bodů, se bude rozhodovat zítra od 20 hodin a 15 minut, kdy padne na led Orange arény úvodní buly utkání.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme