Čeští junioři na úvod hokejového MS nezavaháli

Vítězstvím začali čeští hokejisté do 18 let mistrovství světa v domácím prostředí. Ve Znojmě porazili ve skupině 'A' Dánsko 8:4. Dalším soupeřem národního týmu budou zítra v Břeclavi Spojené státy americké.

Český svaz ledního hokeje

Český svaz ledního hokeje | Foto: Tomáš Adamec

Česká republika - Dánsko 8:4 (1:1, 6:2, 1:1)

Proti Dánsku čeští mladíci splnili roli favoritů, i když se v úvodu nedokázali prosadit. V 6. minutě se sice dostali do vedení, když Volek využil první kompletní přesilovou hru, ale Dánové dokázali vyrovnat. Brankáře Langhammera překonala hlavní hvězda soupeře Bjorkstrand.

V druhé třetině ale Češi duel rozhodli ve svůj prospěch. V rozmezí 3:29 minuty vstřelili čtyři branky, když je nezastavil ani oddechový čas soupeře a střídání gólmanů.

Poté se sice Dánům podařilo v otevřené partii snížit na 5:3, ale další drama se nekonalo. Simon dokázal rychle odpovědět na třetí dánský gól a ještě do druhé přestávky se mezi střelce zapsal i Slováček.

V závěrečné části se prosadily oba celky, jediným dvougólovým českým střelcem se stal Vrána.

Branky: 27. a 56. Vrána, 6. Volek, 23. Soumelidis, 25. Procházka, 27. Štencel, 32. Simon, 36. Slováček - 14. a 29. Bjorkstrand, 32. Lauridsen, 53. Illemann. Rozhodčí: Salonen (Fin.), Sidorenko (Běl.) - Dalgleish (Brit.), Kohler (Švýc.). Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 1694.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít