Do předkola play-off vstoupili vítězně hokejisté Budějovic a Kladna

Hokejisté Českých Budějovic a Kladna vstoupili vítězně do předkola play-off Tipsport extraligy. Jihočeši přehráli na domácím ledě Vítkovice jasně 3:0, Rytíři otočili zápas s Pardubicemi a udrželi vítězství 2:1.

Úvodní utkání předkola play off hokejové extraligy Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hrané 1. března v Kladně. Jan Dalecký z Kladna (vlevo) a Petr Mocek z Pardubic. | Zdroj: ČTK

České Budějovice byly v utkání s Vítkovicemi od začátku lepším celkem, i když na dobrou gólovou šanci čekaly poměrně dlouho. Až ve 13. minutě se prosadil po přihrávce Langhammera zpoza brány Frühauf. Hned vzápětí to mohlo být o dvě branky, jenomže Červený nastřelil jen boční tyč.

Podruhé kapituloval vítkovický gólman Málek v 26. minutě, když ho napodruhé překonal Mertl. Tentýž hráč pak měl v 45. minutě po faulu výhodu trestného střílení, jenomže nedal. Vítězství domácích pojistil až pět minut před koncem Šimánek.

Kladno prohrávalo na domácím ledě ve vyrovnaném zápase s Pardubicemi 0:1 poté, co ve 26. minutě využil přečíslení po Semorádově pasu Zohorna. Vyrovnání přišlo o deset minut později, z dorážky se prosadil Piskáček. Rozhodující moment přišel v 45. minutě utkání, u levé tyče byl připravený Valský a z dorážky se nemýlil. Pardubicím nepomohla k vyrovnání ani závěrečná power-play.

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Frühauf (Langhammer, Knotek), 26. Mertl (Podlešák, Suja), 55. Šimánek (Vydarený, L. Květoň). Rozhodčí: Minář, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 4508. Stav série: 1:0.
České Budějovice: Kantor - Frühauf, Vydarený, Ptáček, Harant, Vráblík, Jank - Dej, Kotalík, Šimánek - Suja, Mertl, Podlešák - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Luňák. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Vítkovice: Málek - Kudělka, R. Stehlík, Malík, Barinka, Sloboda, Voráček, L. Kovář, Rehák - Šedivý, Húževka, Szturc - Bartánus, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Klimek, R. Hruška, Strapáč. Trenéři: Oremus a Svozil.

Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Piskáček (M. Hořava, Patera), 45. Valský (Dragoun, Dalecký) - 26. T. Zohorna (Semorád, T. Nosek). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4150. Stav série: 1:0.
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Piskáček, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Pardubice: Salfický - Benák, V. Kočí, Píša, Vašíček, Gawryletz, Ďaloga, Marušák, Mocek - Bartek, Cetkovský, Somík - Radil, Kousal, Buchtele - Brendl, Rolinek, Starý - T. Zohorna, T. Nosek, Semorád. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít