Hokejisté Los Angeles prohráli v play-off NHL se St. Louis i druhé utkání

Hokejisté Los Angeles nestačili ani ve druhém utkání úvodního kola play-off na soupeře ze St. Louis, tentokrát prohráli 1:2. Montreal Tomáše Plekance podlehl v úvodním utkání play-off na domácím ledě Ottawě 2:4.

Los Angeles Kings prohráli v NHL v play-off se St. Louis Blues

Los Angeles Kings prohráli v NHL v play-off se St. Louis Blues | Zdroj: Reuters

Los Angeles si v utkání se St. Louis připsalo první gól, v 10. minutě se prosadil Brown, a nejtěsnější náskok drželi domácí až do závěrečné třetiny.

Pak se ve 44. minutě podařilo vyrovnat Berglundovi, rozhodující okamžik přišel necelou minutu před koncem, když se po přihrávce Vladimíra Sobotky trefil Jackman. Kings, kteří obhajují triumf z loňska, tak v sérii prohrávají 0:2 na zápasy.

Ve Východní konferenci nestačil Montreal na Ottawu, která otáčela skóre z 1:2 během poslední třetiny třemi trefami. Na vítězství Senators se 48 úspěšnými zásahy podílel také gólman Craig Anderson.

Ve druhém nočním zápase Východní konference zvítězil doma Washington nad New Yorkem Rangers 3:1. Capitals rozhodli o své výhře během prostřední dvacetiminutovky, kdy vstřelili tři branky.

1. kolo play-off NHL:

Východní konference - 1. zápasy:

Montreal - Ottawa 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)
Branky: 34. Bourque, 35. Gallagher (Plekanec) - 18. Karlsson, 44. Silfverberg, 46. Methot, 54. Latendresse. Střely na branku: 50:31. Diváci: 21 273.

Washington - NY Rangers 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
Branky: 27. Ovečkin, 35. Johansson, 36. Chimera - 17. Hägelin. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18 506.

Západní konference - 2. zápasy:

St. Louis - Los Angeles 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 44. Berglund, 60. Jackman (Sobotka) - 10. D. Brown. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18 681. Stav série: 2:0.

Anaheim - Detroit 4:5 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 31. S. Koivu, 48. Getzlaf, 53. Selänne, 58. Ryan - 22. a 41. Franzén, 1. Abdelkader, 5. Brunner, 62. Nyquist. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17 182. Stav série: 1:1.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít