Hokejisté Slavie vyhráli v Plzni, semifinálová série je tak nerozhodná 2:2

Ani jeden z týmu nedokázal v semifinále hokejového play-off České pojišťovny mezi Plzní a Slavií stoprocentně využít domácího prostředí. Pražský tým totiž vyhrál ve čtvrtém utkání na ledě Indiánů 3:2 a dokázal tak srovnat stav série na 2:2. Další zápas se hraje v pondělí na Slavii.

Hokejisté Slavie se radují z úvodního gólu

Hokejisté Slavie se radují z úvodního gólu | Zdroj: ČTK

Hokejisté Slavie dokázali naplnit svoje předsevzetí, byli od první minuty o poznání aktivnější než v minulém utkání a vydatně překáželi domácím po celém kluzišti.

Do vedení je dostal v 16. minutě po střele z mezikruží Tomica. Plzni se ale povedlo rychle vyrovnat, když bleskově využila přesilovku. Jan Kovář poslal přihrávku na Kratěnu, který sice pálil z ostrého úhlu, puk i tak ovšem skončil za přesouvajícím se Furchem. Hned na začátku druhé třetiny navíc domácí otočili skóre.

A hostující gólman tentokrát rozhodně neměl čisté svědomí. Jan Kovář zkusil štěstí těméř z rohu útočného pásma, kotouč propadl mezi Furchovou vyražečkou a nohou, a skončil v brance. V polovině zápasu ale bylo opět srovnáno. Mazanec totiž nedokázal zastavit tečovanou Kadlecovu střelu.

O vítězství hostů se pak rozhodlo v 51. minutě. Hertl udělal při početní výhodě zmatek v útočném pásmu, dostal puk před branku, kde stál Skokan a poslal Slavii do vedení 3:2. Plzeň se ještě v závěru pokoušela posunout utkání do prodloužení, nepomohla jí ovšem ani power-play.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Kratěna (Jan Kovář), 21. Jan Kovář (Kratěna) - 16. Tomica (V. Růžička ml.), 30. Kadlec (Koma, Alinč), 51. Skokan (Hertl, V. Růžička ml.). Rozhodčí: Minář, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít