Hokejisté zdolali Bělorusko gólem z předposlední minuty

Čeští hokejisté zvítězili v odvetném přípravném utkání nad Běloruskem 3:2. Svěřenci Aloise Hadamczika v utkání dvakrát prohrávali, ale minutu před koncem dal roman Červenka při přesilové hře vítězný gól.

Alois Hadamczik

Alois Hadamczik | Foto: HC Vítkovice

Bělorusko - Česká republika 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

V úvodní části byl hlavním aktérem Martin Škoula. Nejprve na začátku šesté minuty fauloval a přesilovou hru využil Stašenko, jehož nahození prošlo gólmanu Kovářovi až do branky.

00:00 / 00:00

O reperezentaci, KHL a celé sezóně mluvil s Martinem Škoulou reportér Pavel Petr

V patnácté minutě to byl naopak český tým, který hrál početní výhodu, a Martin Škoula ranou od modré čáry srovnal stav. ,,Jelikož jsem byl dlouho v Americe, tak jsem toho za reprezentaci moc neodehrál,“ líčil Škoula, ,,start na mistrovství světa v Bratislavě je velká motivace, protože to je blízko z Čech a bude tam výborná atmosféra.“

Stejně jako Škoula usedlo mnoho českých hokejistů během duelu na trestnou lavici, Bělorusové měli dokonce možnost přesilové hry čtyřem proti třem, ale zrovna tu nevyužili. Až v úvodu třetí části se z početní výhody opět prosadili, když rychlý protiútok zakončoval Kitarov.

Ale česká odpověď byla ještě rychlejší, než v první třetině. Tentokrát trefil puk Petra Průchu, který clonil před brankářem domácích, a od výstroje českého útočníka zapadl do sítě.

Rozhodující branku dal národní tým v čase 58:32, kdy dostal při přesilové hře puk Roman Červenka a útočník Avandgardu Omsk zamířil přesně pod horní tyčku běloruské branky.

Branky a nahrávky: 6. Stasenko (Stepanov, Kosťučenok), 44. Kitarov (Stas) - 15. Škoula (Červenka), 45. Průcha (Mojžíš), 59. Červenka. Rozhodčí: Sidorenko, Nalivajko - Děďulja, Goljak (všichni Běl.). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít