Hokejová European Trophy zatím marně hledá pochopení u KHL

Utkáním chomutovských hokejistů se Spartou začíná dnes čtvrtý ročník European Trophy. A jedním z propagátorů této evropské klubové soutěže je od jejího zrodu také Petr Bříza.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Bříza

Petr Bříza | Foto: Hokej.cz


"European Trophy byla od začátku založena na finanční účasti jednotlivých klubů," připomíná muž, který se vydatně zasloužil o to, že do European Trophy se zapojilo sedm českých extraligových týmů - Kometa Brno, HK Mountfield, Plzeň, Liberec, Pardubice, Sparta a Chomutov. Zájmy těchto mužstev dnes také Petr Bříza ve vedení soutěže zastupuje.

"Měli jsme dvě základní motivace. Zaprvé mít sportovní konfrontaci v rámci evropského klubového hokeje a zadruhé přesvědčit IIHF, že kluby si samy dokážou zorganizovat turnaj a to může být základ budoucí soutěže, která nebude čekat na velké peníze sponzorů, ale bude vybudována odspodu jako produkt, který bude každým rokem získávat respekt a kredit. A tím pádem i víc peněz."

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Bříza o European Trophy

Už teď je jisté, že za rok povyroste hokejová European Trophy natolik, aby se mohla stát volným pokračováním před pár lety zaniklé Ligy mistrů. Nejsložitější asi v dané chvíli je najít pochopení pro tento chvályhodný projekt u vedení ruské Kontinentální ligy. Důvody jsou dva.

"Protože turnaj se hraje systémem doma-venku a oni jezdí na ty dlouhé tripy a velmi těžko v tom hledají volné termíny. Druhý problém je, že KHL má své vlastní vize a svoji vlastní strategii rozvoje i v rámci Evropy."

Blížící se olympijská sezona ponechává ovšem pro nadnárodní klubovou soutěž jen minimum volného prostoru. A tak nebylo jiné cesty než se při sestavování kalendáře pro 4. ročník European Trophy uskrovnit.

"Odehrajeme základní část v srpnu a na začátku září. A vyvrcholení bude v prosincových dnech, tentokrát bude finálový turnaj v Berlíně," uzavírá Petr Bříza.

Aleš Procházka, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme