Hrát na jeden vstřelený gól je málo, ví odvolaný trenér Holaň

Život není peříčko. Tohle si někdy řekne asi každý z nás a příležitost k podobnému povzdechnutí mívají občas i hokejoví trenéři. Včerejší podvečer toho byl dalším důkazem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ze zápasu BK Mladá Boleslav - Kometa Brno | Foto: Jana Huzilová

Mladá Boleslav potřebovala stůj co stůj porazit na domácím ledě Kladno a přiživit tak svoji chřadnoucí naději na únik z baráže o extraligové bytí a nebytí. Jak víme - nepovedlo se a asistent kladenského trenéra Jiří Kopecký si mohl po utkání mnout ruce s vědomím, že oba týmy už od sebe dělí v tabulce skupiny o udržení devítibodová propast.

"S tímto náskokem už bychom byli hloupí, kdybychom si to nepodrželi. Připravili jsme se na to, hned zkraje utkání dali šťastný gól, tím jsme se nastartovali. I přesto, že měla Boleslav pořád tlak, tak jsme si věřili, že s tím můžeme něco dělat. To se nám povedlo a jsme šťastní."

Přehrát

00:00 / 00:00

Hrát na jeden vstřelený gól je málo, ví odvolaný trenér Holaň

Na pozápasové pocity domácího trenéra Miloše Holaně bylo skoro zbytečné se ptát. "Samozřejmě obrovské zklamání. Klíčový zápas, který jsme nezvládli, stejně jako v Brně. Jsou tam nejzkušenější hráči, kteří za to zodpovídají, nedají gól a od toho se všechno odvíjí. Hrát skoro v každém zápase na jeden vstřelený gól je hrozně málo a tady ti hráči prostě nejsou."

A co bude teď? Vyzvídali novináři. Začínáte už přemýšlet o baráži? "Počkejte si. Teď mám v hlavě, co jsme tady udělali. Buďte taky trochu féroví," bránil se trenér Holaň. To ještě netušil, že úvahy na téma, jak zakončí Mladá Boleslav tuto sezónu, bude už řešit někdo jiný. Vedení klubu totiž zareagovalo na včerejší osudovou porážku podle klasického scénáře: Chceme-li ještě něco zachránit, mužstvo musí dostat nový impulz. A tím se stane výměna trenéra.

Kdo dostane za úkol naučit boleslavské hráče, aby stříleli góly, to se zatím neví, ale Miloš Holaň už skončil. A zopakoval si tak nepříjemné chvilky z konce října loňského roku, kdy byl odvolán z postu trenéra Sparty a den poté se stěhoval do Mladé Boleslavi. I takové trpké momenty nabízí trenérské živobytí. A žádný lepší recept na probuzení trápícího se týmu, než jakým je výměna trenéra, asi hned tak někdo neobjeví.

Což ostatně zjistil Miloš Holaň i v loňské sezóně, když přišel v rozehrané soutěži na střídačku Sparty a pochvaloval si, jak mužstvo pookřálo. "Hlavně si vážíme všech hráčů, jak přistupují ke každému zápasu a bez hráčů bychom nebyli tam, kde jsme. Toho si hrozně ceníme. Je tam určitá pokora, respekt i důvěra."

Ale to už je hudba vzdálenější minulosti. Pokud bude někdy Miloš Holaň sepisovat svoje trenérské paměti, kapitolu věnovanou letošní sezóně označí nepochybně černým puntíkem. Zda se totéž bude týkat i hokejistů Mladé Boleslavi, to ukáže čas.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme