Jágr se uvedl v Bostonu gólem, rozhodl o výhře nad New Jersey

Jaromír Jágr skóroval hned při své premiéře v dresu Bostonu Bruins. Jediným gólem zápasu rozhodl o výhře Medvědů nad New Jersey Devils 1:0.

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči svůj první gól za Boston | Zdroj: Reuters

Jednačtyřicetiletý Rodák z Kladna nastoupil ve druhé útočné formaci s Bradem Marchandem a Tylerem Seguinem a diváci ho při prvním střídání vítali ovacemi ve stoje.

Svou patnáctou trefu v sezóně zaznamenal Jaromír Jágr ve 22. minutě. Pomohlo mu k ní i štěstí, puk se totiž dostal za záda brankáře Martina Brodeura odrazem od Jágrovy brusle po Marchandově prudké přihrávce.

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr se v novém působištii uvedl jediným gólem zápasu

"Někdy musíte mít prostě štěstí. Myslím, že tohle je můj první gól tímto způsobem. V pětadvaceti letech jsem góly bruslí moc neuznával, ale teď beru všechno," smál se Jaromír Jágr před americkými novináři.

Hráč s číslem 68 byl nejvytíženějším ze všech útočníků Bruins, na ledě strávil 19 minut a 12 sekund. Dohromady za zápas pětkrát vystřelil na branku a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Jágr tak potvrdil, že mu úvodní zápasy v nových týmech vycházejí. Při lednové premiéře v Dallasu vstřelil dva góly a na další dva přihrál, v minulé sezoně si v zahajovacím zápase v dresu Philadelphie připsal gól a asistenci.

V NHL se střelecky dařilo i Jakubu Voráčkovi, který jednou brankou přispěl k vítězství Philadelphie v Torontu 4:3.

Jaromír Jágr | Foto: Michal Jindra

Martin Hromádka, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít