Je to výborné spojení, říká Čelanský o svých rolích u hokejistů Chomutova

Na trenérskou dráhu se vydal Jiří Čelanský v Havlíčkově Brodě. A přes ruský Orenburg nebo pražskou Slavii, kde se učil od Vladimíra Růžičky, se dostal až na pirátskou loď. Na ní teď jeho vliv významně zesílil. Když kromě trenérské smlouvy dostal také pravomoc sportovního manažera, zahřálo ho to na duši.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Baráž o hokejovou extraligu - 4. zápas Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav | Zdroj: ČTK

„Beru to jako velkou zodpovědnost. Je to další posun v kariéře, kam se trenér může dostat, protože v dnešních podmínkách není tohle spojení běžné. Ale já jsem samozřejmě i z těchto podmínek vzešel. I na Slavii jsem spolupracoval s Vláďou, který si tohle dělal v podstatě úplně sám, takže jsem měl možnost některé věci převzít. Budu se snažit odvádět klubu svůj maximální potenciál a odvděčit se,“ váží si Čelanský důvěry chomutovského vedení.

Spojení trenér a manažer v jedné osobě běžně funguje v anglickém fotbale. V hokeji to ale není příliš obvyklé, natož v českých poměrech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Čelanský bude kromě trenéřiny plnit také funkci sportovního manažera chomutovského klubu

„Myslím si, že to je výborné spojení, pokud trenér i klub chtějí nějak koncepčně pracovat. Tohle je věc, která mě obrovsky láká. Dohodl bych se na ní i v momentě, kdy by se tady hrála první liga. Měla by to být dlouhodobější práce. Samozřejmě, že je těžké tady mluvit o nějaké dlouhodobé práci z těch let předchozích, kdy se tady točili trenéři opravdu enormně. Když se ale bude dařit, tak je to ideální spojení,“ vysvětluje bývalý asistent kouče Růžičky.

„Nemůžu si do týmu přivézt kohokoli, za finanční stránku se zodpovídám generálnímu manažerovi. Ale přivést si do týmu hráče je z téhle pozice o něco lehčí než jen z pozice trenéra,“ zjistil Jiří Čelanský, který v poslední sezoně dostal Piráty ze šlamastiky.

Čelanský by se rád vyhnul baráži

Mladý kouč kromě trenéřiny připravuje také přestupy hráčů. Od vedení kluby na ně dostal určitý balík peněz.

„Já bych to nechtěl nijak blíž specifikovat. Samozřejmě, že je nějaký počet, který se nesmí přetáhnout. Není to tak, že si řeknu, že chci tady Františka z Horní Dolní, a toho si přivedu. To v žádném případě. Každou svoji myšlenku si musím obhájit u generálního manažera,“ řekl teprve pětatřicetiletý trenér Chomutova.

Piráti získali už během května několik zajímavých posil. Na papíře tým vypadá konkurenceschopně.

„Víte sami, že papír to vůbec nehraje. Chceme se i na to léto důkladně připravit, protože poslední dvě sezony se tady hraje na maximální počet zápasů, je to enormně fyzicky i psychicky náročné. A i v tomhle směru budu tu přípravu koncipovat,“ prozradil Čelanský.

Ten chce tým dostat co nejvýš. Opakování nervy drásající baráže ho děsí.

„Strašák je to obrovský. Tam nechce být nikdo, protože kolikrát to není ani o hokeji,“ dodává Jiří Čelanský.

David Kalvas, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme