Krejčí pomohl Bostonu k bodu, v nájezdech selhal

Hokejisté Bostonu prohráli utkání NHL v Edmontonu 2:3 po samostatných nájezdech. Hostující David Krejčí sice nahrával ve třetí třetině Chárovi na vyrovnávací gól, ale také neproměnil poslední nájezd. I tak se posunul do čela českých hráčů ve statistikách.

David Krejčí má na svém kontě už 16 asistencí

David Krejčí má na svém kontě už 16 asistencí | Zdroj: Reuters

Boston vyslal na branku domácího celkem 40 střel, brankáře Oilerse Nillsona ale překonali pouze dvakrát. Na 2:2 vyrovnali 3 minuty před koncem normální hrací doby.

David Krejčí si našel prostor za domácí brankou a před brankovištěm našel kapitána Zdena Cháru, který zajistil prodloužení. Díky své šestnácté asistenci v sezoně se Krejčí vrátil na pozici nejlépe bodujícího Čecha v probíhajícím ročníku před Tomáše Plekance.

Znovu se rodák ze Šternberka mohl zapsat do statistik při samostatných nájezdech. Neuspěl, a tak byl jediným úspěšným střelcem během rozstřelu edmontonský Jordan Eberle, který zajistil svému týmu druhý bod.

Zajímavý souboj mladých brankářů se odehrál ve Winnipegu. Connor Hellebuck, náhrada za Ondřeje Pavelce, přispěl 32 zákroky k výhře 6:1 nad Torontem. Z branky hostů musel šestkrát lovit puk Garret Sparks, který před třemi dny slzel dojetím po vychytané nule ve svém prvním zápase.

NHL:
Winnipeg - Toronto 6:1 (2:1, 0:0, 4:0)
Branky: 9. a 18. Stafford, 42. Scheifele, 43. Ladd, 51. Little, 58. Peluso - 3. Grabner. Střely na branku: 35:33. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Stafford, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).

Edmonton - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 31. Letestu, 50. Hendricks, rozh. nájezd Eberle - 39. Krug, 57. Chára (Krejčí). Střely na branku: 36:40. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Hendricks, 2. Nilsson (oba Edmonton), 3. Rask (Boston).

NY Islanders - NY Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 33. Tavares, rozh. nájezd Okposo - 39. Stalberg. Střely na branku: 37:34. Diváci: 15 795. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Halák (oba Islanders), 3. Lundqvist (Rangers).

Anaheim - Tampa Bay 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 25. Perry - 23. Drouin, 37. Marchessault. Střely na branku: 33:22. Diváci: 14 741. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Tampa), 2. Perry, 3. Rakell (oba Anaheim).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít