Palát pomohl Tampě dvěma body k postupu do finále konference

Hokejisté Tampy Bay postoupili do finále Východní konference NHL. Na čtvrtou semifinálovou výhru nad Montrealem dosáhli hráči Lightning po domácím vítězství 4:1, které jedním gólem a asistencí podpořil útočník Ondřej Palát.

Ondřej Palát se raduje ze svého gólu do sítě Montrealu

Ondřej Palát se raduje ze svého gólu do sítě Montrealu | Zdroj: Reuters

Tampa první dva mečboly promarnila, ale ten třetí na domácím ledě už proměnila. Skóre otevřel v 16. minutě Kučerov, který tečoval Palátovo nahození na branku.

Český útočník si druhý bod do zápasových statistik připsal minutu před koncem druhé třetiny. Při přesilové hře si najel před branku na přihrávku Kučerova a zblízka rodák z Frýdku-Místku pohotovou střelou zvýšil na 3:0 pro Lightning.

Montreal našel recept na gólmana Bishopa až v 56. minutě zásluhou Paciorettyho, ale domácí hráči dramatickou koncovku odmítli. Dvě minuty před třetí sirénou Kučerov trefil prázdnou branku při závěrečné power play Canadiens.

V semifinále Stanley Cupu narazí Tampa na New York Rangers, nebo Washington. Rozhodující sedmý zápas se hraje v noci ze středy na čtvrtek.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:
Tampa Bay - Montreal 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 16. a 58. Kučerov (na první Palát), 26. Stamkos, 39. Palát - 56. Pacioretty. Střely na branku: 28:19. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Bishop, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay). Konečný stav série: 4:2.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít