Plzeň to dokázala! V dlouhé bitvě se Zlínem zvítězila 4:3 a má poprvé v historii titul

Tipsport extraliga má nového mistra. Hokejisté Plzně dokázali napínavý a nesmírně dlouhý rozhodující duel na ledě Zlína vyhrát 4:3 po druhém prodloužení a stejným poměrem ovládli i finálovou sérii. Rozhodující branku vstřelil v čase 96:15 plzeňský kapitán Martin Straka. Plzeň získala mistrovský titul poprvé v klubové historii.

Hokejisté Plzně slaví mistrovský titul

Hokejisté Plzně slaví mistrovský titul | Zdroj: ČTK

Sedmý zápas přinesl stejně jako celá finálová série pohledný hokej na obě strany. První velkou šanci rozhodujícího duelu si vytvořili domácí, Balaštík se ve 2. minutě dostal po úspěšném napadání do dobré pozice, kotouč prošel skrz betony plzeňského gólmana Mazance až na brankovou čáru, jenže tam se zastavil a nepřešel ji.

O chvíli později mohl skóre otevřít zlínský Holík, který si obhodil dva plzeňské hráče a poslal přesný pas Tesaříkovi, jenomže jen z voleje promáchl. Plzeň si výraznější šanci vypracovala až v závěru prvního dějství, když Hanzlík nahazoval puk před Sedláčka, který nebezpečnou situaci dokázal se štěstím ustát.

00:00 / 00:00

Sedmý zápas komentovali reportéři Petr Kadeřábek a Aleš Procházka, který měl slovo i při rozhodujícím momentu

Plzni se podařil vstup do druhé třetiny, hned v její 2. minutě se prosmýkl do prostoru mezi kruhy Jozef Balej a přetavil nahrávku zpoza brány od Vlasáka ve vedoucí gól Indiánů.

O čtyři minuty později ale bylo vyrovnáno, když nejprve nastřelil tyčku Filip Čech, odraženého kotouče se ujal Jaroslav Balaštík a přesnou trefou srovnal na 1:1.

Plzeň šla podruhé do vedení v 36. minutě utkání, když si Nicholas Johnson najel mezi kruhy a parádní trefou do šibenice získal pro Plzeň znovu jednobrankový náskok. Tři minuty na to to ale bylo 2:2, Köhler zpoza brány našel Jiřího Ondráčka a ten se nemýlil.

Dotřetice dal Plzeňským vedení v 50. minutě Jan Kovář, který našel přesně skulinku mezi pravou tyčí a Sedláčkovým betonem. Indiáni se dostali do vedení 3:2.

Zlín minutu a 15 vteřin před koncem třetí třetiny odvolal gólmana a zkusil power-play při vyloučení plzeňského Jana Kováře. Po buly rozjásal dělovkou od modré domácí stadion Filip Čech, který 10 vteřin před koncem srovnal na 3:3 a poslal zápas do prodloužení.

Sedmý zápas finále play off hokejové extraligy PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 21. dubna ve Zlíně. Martin Hamrlík ze Zlína (vpravo) a Václav Pletka z Plzně. | Foto: ČTK

První nastavení ale o vítězi nerozhodlo, převahu v něm ale měl Zlín, který si vytvořil několik vynikajících gólových příležitostí, Plzeň ale držel nad vodou skvěle chytající gólman Marek Mazanec. Ve druhém prodloužení už byla hra vyrovnaná a zlínského gólmana dokonce jednou zachránila tyčka.

Celou finálovou sérii ukončil symbolicky plzeňský kapitán Martin Straka. U pravého mantinelu vybojoval puk Jan Kovář, přistrčil jej Strakovi, který si nabruslil mezi kruhy a ukončil v čase 96:15 obrovské hokejové drama.

„Já jsem to ani nevěděl, myslel jsem, že to gólman chytnul, až když se kolem mě sjeli kluci, tak mi to došlo. Je to úžasný, nádherný pocit!“ jásal do kamer plzeňský kapitán Martin Straka. Mužstva Zlína a Plzně odehrála nejdelší finále v historii extraligy a druhý nejdelší zápas v play-off.

Finále play-off hokejové extraligy - 7. zápas:

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 3:4 v druhém prodloužení (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Balaštík (Čech, Leška), 39. Ondráček (Köhler, Čajánek), 60. Čech (Zámorský, Čajánek) - 22. Balej (Vlasák, Kašpařík), 36. Johnson (Martin Straka, St. Pierre), 50. Jan Kovář (Johnson, Martin Straka), 97. Martin Straka (Jan Kovář, Balej). Rozhodčí: Baluška (SR), A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 6641 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.

Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Urbanec - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Melenovský, Čech - Okál, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.
Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Špaček, J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Frolo, Mozík - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Pletka - Dvořák, Lev, Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít