Pořadatelé hokejového MS 2015 v Praze a Ostravě chtějí cílit především na děti

Hokejoví fanoušci mají teď jistě postaráno o nejedno aktuální téma ke konverzaci, ale organizátoři světového šampionátu pořádaného v květnu 2015 v Praze a v Ostravě se zaobírají i vzdálenější budoucností. Už také proto, že získat na půdě Mezinárodní hokejové federace pořadatelství této akce nebývá nijak snadné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O2 arena | Foto: Filip Jandourek

„Vždycky je to složité, protože zájemců je víc. Je to o velké diplomacii,“ připomněl si při dnešním setkání s novináři předseda organizačního výboru mistrovství světa 2015 Tomáš Král a dodává:

„Kdo má zájem mistrovství světa pořádat, tak jako protiváhu použije cokoli. Od úhlů kamery po požadavky na obsazení skyboxů. Soupeři nebyli lehcí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejové MS bude v roce 2015 hostit Praha a Ostrava

V tuzemsku bude světový šampionát pořádán už podesáté a díky bohaté zásobě organizátorských zkušeností by se tedy Český svaz ledního hokeje nemusel ničeho obávat. Ale opatrnosti není nikdy dost. Stačí si vybavit dramatický finiš příprav na mistrovství světa 2004 spojený s hektickou dostavbou pražské O2 areny.

A je také třeba vyhnout se nezáviděníhodnému údělu Švédů, kteří byli spolu s Finskem spolupořadatelem posledních dvou šampionátů a kteří tvrdě doplatili na chabou propagaci a na malý divácký zájem.

Finsko-švédské ponaučení

„Švédské reprezentační mužstvo, ať už hraje utkání Euro Hockey Tour, Euro Hockey Challenge nebo dokonce mistrovství světa, má ve Švédsku problémy s návštěvností. Finové mistrovství světa zvládli organizačně i ekonomicky bravurně. My bychom se chtěli poučit z obou táborů,“ komentuje čerstvou zkušenost z posledních dvou let místopředseda organizačního výboru Martin Urban.

Díky tomu, že zázemí pro účastníky mistrovství světa 2015 bude tentokrát nachystáno v Praze i v Ostravě s náležitým předstihem, mohou se pořadatelé zaobírat i plány jiného druhu.

„Chceme, aby po tomhle mistrovství světa tady zůstala stopa. Nejen v podobě ekonomického zisku, ale především v ohledu k mládeži. Prostě jde o to využít tenhle šampionát tak, aby v budoucnu na zimní stadiony dostalo více dětí,“ přeje si Urban.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme