Prohra nás posadí na zadek, myslí si pardubický útočník Zohorna

Domácí celky ovládly první zápasy předkola play-off České pojišťovny. Hokejisté Českých Budějovic přehrály Vítkovice 3:0 a Kladno zdolalo Pardubice 2:1. Navzdory prognózám odborníků určující roli favorita Východočechům.

Úvodní utkání předkola play off hokejové extraligy Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hrané 1. března v Kladně. Tomáš Zohorna z Pardubic (vlevo) a Miloslav Hořava z Kladna. | Zdroj: ČTK

„Jestli nám někdo věří nebo nevěří, to je jeho věc. My víme, co můžeme dokázat. Máme mladý dravý tým, což teď funguje. Když budeme dobře bruslit, myslím, že nebudeme mít problémy s žádným týmem,“ věří autor jedné z kladenských branek Jan Piskáček.

Vůbec mu nevadí, že Rytířům připadla role mužstva, které má tahat za pomyslný kratší konec.

„To doufám, že si to budou myslet pořád, že to půjde samo, pro nás je to lepší. Ale já bych to neřekl, i když podle jména jsou papírově lepší. Jestli nás podcenili, pro nás jedině dobře, máme teď jeden bod.“

Druhý kladenský střelec pátečního večera Jakub Valský neopomněl zdůraznit konkrétní herní činnosti, které přiblížili Rytíře k úvodní výhře.

00:00 / 00:00

Čtyři týmy čekají dnes druhé zápasy v předkole play-off, Kladno znovu hostí Pardubice

„Bylo to tou poctivou prací, pořád jsme bruslili. Ve druhé třetině jsme je dostávali pod tlak, oni občas měli nějaký brejk, když jsme zaspali, ale ze hry jsme měli určitě víc, proto nám to tam padlo.“

Tedy vyrovnání. Ve třetí třetině Středočeši výsledek otočili. V pardubické kabině tak mají o čem přemýšlet.

„Do předkola jsme postoupili s odřenýma ušima a myslím, že díky tomu, že jsme prohráli, si sedneme na zadek,“ věří útočník Tomáš Zohorna. Jeho slova doplnil ještě asistent David Pospíšil. Největší problém viděl v zakončení.

„Nedokázali jsme dostat puk do blízkosti kladenské brány tak, abychom utkání srovnali nebo ho převrátili na svoji stranu. Je to poučení, tohle je play-off a hraje se to trochu jinak než základní část.

Možnost napravit si reputaci budou pardubičtí hokejisté mít v dnešním druhém duelu předkola play-off, Ten začíná znovu v 17 hodin a 30 minut. O půl hodiny dříve rozehrají zápas České Budějovice s Vítkovicemi.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít