Slovan Bratislava posílil a chce v KHL napodobit loňskou jízdu Lva

Po středeční předehrávce Magnitogorsku s Dynamem Moskva se dnes naplno rozjede Kontinentální hokejová liga. Podle tradice měl být první zápas sezony reprízou posledního finále. Letos tomu tak ale nebylo. Lev Praha coby loňský finalista z ekonomických důvodů do sezony vůbec nenastoupí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas berlínských a zlínských hokejistů provázela skvělá atmosféra | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

„Podíval jsem se domů a do Prahy, přišlo spoustu známých a bylo to tam super. Poprvé v životě jsem se na stadionu Sparty, přestože jsem 10 let hrál za Slavii, cítil jako doma, protože fanoušci byli neuvěřitelní a bylo jich strašně moc. Bude mi to chybět hrozně moc,“ mrzí útočníka Slovanu Bratislava Michala Vondrku.

Právě výkony jeho týmu budou tak v letošní sezoně zajímat české fanoušky nejvíce. Ze všech měst, kde se Kontinentální hokejová liga hraje, je Bratislava geograficky nejblíže a za druhé ve Slovanu hraje nejvíce českých hokejistů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kontinentální hokejová liga startuje i pro Slovan Bratislava

Vedle Vondrky ještě Nedorost, Netík a Mojžíš. Navíc český trenér Rostislav Čada má k dispozici možná nejsilnější kádr, jakým Slovan v KHL dosud disponoval.

„Silná a ambiciózní ruská mužstva KHL se průběžně posilují a zlepšují. Bylo dobré, že se zkvalitnilo a doplnilo i naše mužstvo na letošní velmi těžký ročník,“ je spokojen Rostislav Čada.

Slovan by chtěl v nadcházející sezoně postoupit do play-off a v něm pak třeba napodobit spanilou jízdu pražského Lva, který došel až do finále. Bude to mít ale velmi složité. Do týmů Kontinentální hokejové ligy přišla řada kvalitních hráčů se zkušenostmi z NHL v čele s Vladimírem Sobotkou, který se nedohodl na smlouvě v St. Louis a bude hájit barvy Omsku.

Hlavně začít výhrou

Z konkurence ale bratislavský celek strach nemá. Trenér Čada ale nabádá své hráče, aby nepodcenili vstup do soutěže.

„Aby se vyhrávalo a nejlépe hned od začátku, chce každý trenér. Pak stoupá psychická i fyzická síla mančaftu a všichni se cítí dobře. Pak už, neřekl bych, že to půjde samo, je to jednodušší. Pevně věřím v to, že vyhrajeme,“ říká před úvodním duelem nové sezony Michal Vondrka, který Slovan Bratislava odehraje dnes od 19 hodin proti Medvěščaku Záhřeb.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme