Svoboda hattrickem přispěl k prvnímu bodu Plzně, svou sérii dramatizuje také Třinec

Hokejisté Plzně i Třince zdramatizovali vývoj svých sérií ve čtvrtfinále hokejové extraligy. Západočeši se poprvé představili v domácím prostředí. Utkání bohaté na góly vyhráli i díky hattricku Tomáše Svobody. Třinec uspěl v Chomutově až v prodloužení a připsal si první skalp Severočechů.

Plzeňský útočník Tomáš Svoboda skóroval proti Liberci třikrát

Plzeňský útočník Tomáš Svoboda skóroval proti Liberci třikrát | Zdroj: ČTK

Utkání hokejové Plzně proti Liberci se proměnilo v gólové hody. Už v první třetině bylo k vidění pět branek. O tři z nich se postarali domácí. Těm nakonec k prvnímu vítězství v sérii proti Bílým Tygrům pomohl útočník Tomáš Svoboda, který ve třetím utkání série zaznamenal hattrick.

Do průběhu duelu výrazně promluvily přesilové hry. Plzeň v nich byla nesmírně efektivní, využila tři ze čtyř. Jednou se prosadila také při vlastním oslabení. Liberec trestal jeden faul Západočechů a taktéž uspěl při vlastním oslabení.

Liberečtí hokejisté padli s Plzní teprve podruhé v letošní sezoně, zatímco pět zápasů zvládli na jedničku.

Doslova klíčové vítězství urval ve třetím klání série proti Chomutovu Třinec. Oceláři přijeli na sever Čech se dvěma porážkami v řadě, ale vzchopili se. Dramatické utkání dospělo až do prodloužení, které tři minuty před jeho koncem rozhodl Kanaďan Cory Kane.

Chomutov držel těsný náskok přes dvacet minut. V polovině utkání totiž za padesát sekund otočil nepříznivý výsledek. Ve třetí třetině ale byli Piráti místy pod velkým tlakem, který nakonec vyústil v branku obránce Vladimíra Rotha.

Ten se v prodloužení zranil a utkání nedohrál. I bez něj ale Třinec dotáhl utkání do vítězného konce. Po přistrčení Krepse rozhodl v čase 76:52 Kane.

Play off hokejové extraligy – 3. zápasy: HC Škoda Plzeň – Bílí Tygři Liberec 6:3 (3:2, 1:1, 2:0) Branky a nahrávky: 4. Kratěna (T. Svoboda, Čerešňák), 8. Pulpán (Lev, Čerešňák), 13. T. Svoboda (Pulpán), 23. T. Svoboda (Kratěna, Pulpán), 48. T. Svoboda (Kratěna), 60. D. Kubalík – 10. Valský (Ševc, Svačina), 16. P. Jelínek, 26. Bulíř (P. Jelínek). Rozhodčí: Hodek, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 7536. Stav série: 1:2.

Plzeň: Machovský – Němeček, P. Kadlec, D. Sklenička, Frühauf, Pulpán, Čerešňák, Kvasnička – Lev, Kratěna, T. Svoboda – D. Kubalík, Stach, Indrák – Schleiss, Preisinger, Martin Procházka – Koreis, Kracík, Hrnka.Liberec: Lašák – Ševc, R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič, Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský – J. Mikyska.

Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 2:3 po prodl. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1) Branky: 32. Vondrka (V. Růžička, Sklenář), 33. Skokan (Huml, Tomica) – 28. Kane (Krajíček, Petružálek), 55. Roth (Dravecký, Martin Růžička), 77. Kane (Kreps). Rozhodčí: Pešina, Souček – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 5250. Stav série: 2:1.

Chomutov: Laco – Rutta, L. Chalupa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek, Dlapa – Skokan, Huml, Tomica – Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář – Kaše, Kämpf, Koblasa – Raška, Šťovíček, Poletín – Lauko.Třinec: Hamerlík – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, L. Galvas, Nosek, Hrabal, Adámek – Rákos, Kreps, Kane – Netík, Jašek, Irgl – Adamský, Redenbach, Petružálek – Dravecký, Marosz, Martin Růžička.

Hokejová extraliga – 5. kolo skupiny o udržení: HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 6:2 (4:0, 0:0, 2:2) Branky a nahrávky: 1. Skuhravý (Gorčík), 8. Stloukal (Gorčík, Tuominen), 18. Tomeček (Tuominen, Baránek), 19. Dušek (Beránek, Benák), 53. Flek (Baránek), 60. Stloukal (Tomeček, Mikulík) – 52. Holec (Fořt), 55. Vlach (Eberle). Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1813.

HC Dynamo Pardubice – PSG Zlín 3:2 po prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0) Branky a nahrávky: 30. Tomášek (Bárta), 42. J. Sýkora (Hubáček, Nedbal), 65. Rolinek (Trončinský) – 15. Goiš (Ostřížek, Chytil), 40. Kratochvíl. Rozhodčí: Kika, Kubičík – Hanzlík, Ganger. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2211.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít