Tomáš Plekanec pomohl Montrealu otočit první zápas play-off NHL

V hokejové NHL začaly vyřazovací boje. První branku letošního play-off vstřelil útočník Ottawy Milan Michálek, Montreal ale i díky Tomáši Plekancovi zápas otočil a vyhrál 4:3. Vedení v sériích se ujali také hokejisté New York Islanders, Chicaga a Calgary.

Tomáš Plekanec (vpravo) pomohl gólem otočit první zápas play off

Tomáš Plekanec (vpravo) pomohl gólem otočit první zápas play off | Zdroj: Reuters

První branku letošních vyřazovacích bojů si připsal útočník Ottawy Milan Michálek, jeho nahození ze středního se odrazila před branku Canadiens, kde ho obránce Markov uklidil za vlastního brankáře.

V první desetiminutovce druhé třetiny ale domácí Montreal dokázal zápas otočit. Během patnácti sekund se prosadili Torrey Mitchell a po přečíslení dvou proti jednomu také Tomáš Plekanec.

Senators sice v přestřelce během druhé dvacetiminutovky ještě dvakrát vyrovnat. Branka Briana Flynna z 38. minuty ale rozhodla o výhře Montrealu 4:3.

V prvním kole se potkaly také týmy dvou nejlepších českých střelců v základní části. Radim Vrbata z Vancouveru ani Jiří Hudler v Calgary se ale neprosadili. Canucks sice po první části hry vedli, první výhru Flames 2:1 ale zajistil 30 sekund před koncem Kris Russel.

V play off už nerozhodují samostatné nájezdy. Přesvědčili se o tom hokejisté Nashvillu a Chicaga, které ukončil až v 88. minutě obránce Blackhawks Duncan Keith brankou na 4:3. Predators přitom vedli po první třetině 3:0.

Výbornou formu ze základní části potvrdili New York Islanders, kteří se ujali vedení v sérii nad Washingtonem po výhře 4:1.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápasy:
Montreal - Ottawa 4:3 (0:1, 4:2, 0:0)
Branky: 28. Mitchell, 29. Plekanec, 32. Eller, 38. Flynn - 13. M. Michálek, 31. Turris, 33. Zibanejad. Střely na branku: 39:33. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Flynn, 2. Mitchell (oba Montreal), 3. Zibanejad (Ottawa). Stav série: 1:0.

Washington - NY Islanders 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 20. Johansson - 7. a 59. Nelson, 24. Strome, 31. Bailey. Střely na branku: 25:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bailey, 2. Nelson (oba NY Islanders), 3. Johansson (Washington). Stav série: 0:1.

Západní konference - 1. zápasy:
Nashville - Chicago 3:4 ve druhém prodl. (3:0, 0:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 7. a 20. Wilson, 18. Stalberg - 22. Hjalmarsson, 29. Sharp, 34. Toews, 88. Keith. Střely na branku: 54:42. Diváci: 17.225. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Wilson (Nashville), 3. Toews (Chicago). Stav série: 0:1.

Vancouver - Calgary 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 33. Horvat - 48. Jones, 60. Russell. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.870. Hvězdy zápasu: 1. Hiller (Calgary), 2. Läck (Vancouver), 3. Russell (Calgary). Stav série: 0:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít