Zlín porazil Třinec 3:1 a v semifinále se ujal vedení

Hokejisté Zlína zvítězili v prvním semifinálovém utkání, když na domácím ledě porazili třinecké Oceláře 3:1. Vítěz základní části tak navázal na úspěšnou čtvrtfinálovou sérii, ve které Berani vyřadili Vítkovice. Důležitými postavami zlínského vítězství byli zkušení Martin Hamrlík a Petr Leška, kteří zaznamenali gól a asistenci.

Hokejisté Zlína zvítězili v prvním semifinálovém utkání 3:1

Hokejisté Zlína zvítězili v prvním semifinálovém utkání 3:1 | Zdroj: ČTK

Zlínští zvládli také čtvrté domácí utkání v letošním play-off, a na Stadionu Luďka Čajky tak zůstávají neporaženi. K další výhře před vlastními fanoušky přispěla aktivita zlínských hokejistů v úvodních minutách. Hned při prvním střídání mohl otevřít skóre Balaštík, ztroskotal však na brakáři Hamerlíkovi.

Třinec si vypracoval první velkou příležitost v páté minutě, Rákos však trefil pouze tyč. Tento moment jako by předznamenal následné trápení v koncovce v podání Ocelářů.

A tak se z úvodního gólu zápasu radovali domácí, kteří využili přesilovou hru díky šťastné trefě Bedřicha Köhlera. A byl to právě osmadvacetiletý útočník, který mohl hned při dalším střídání navýšit zlínské vedení, proti byl ale Peter Hamerlík.

Hosté měli velkou příležitost k vyrovnání v 15. minutě. Tesařík fauloval třineckého Květoně a rozhodčí nařídil trestné střílení. To však sám postižený neproměnil, a tak se na druhou branku zápasu čekalo do poslední minuty úvodní periody. Tentokrát už brankář Sedláček po střele Klimenty kapituloval a Třinečtí se radovali z vyrovnání.

Prostřední třetina příliš zajímavý hokej nepřinesla. Hosté své šance neproměnili, Peterek ani Rákosem totiž Sedláčka nepřekonali, a tak šlo do vedení PSG. Stalo se tak ve 29. minutě, když Petr Leška svým pohybem za brankou zmátl třineckého brankáře a po dvou otočkách zasunul puk do odkryté části branky.

Skvělý Sedláček vychytal třinecké pokusy

Třinečtí se snažili bojovat s nepříznivým stavem, ale všechny jejich střelecké pokusy končily na skvělém Sedláčkovi, který ve dvou předchozích duelech proti Vítkovicím ani jednou neinkasoval.

To Zlín prokázal mnohem větší efektivitu. Ve 43. minutě napřáhl Martin Hamrlík, a na následně vystřelený puk třinecký gólman nedosáhl. V tu chvíli vedli Berani o dvě branky a bylo jasné, že si vítězství jen tak vzít nenechají.

Třinec se snažil, blízko snížení byli Růžička i Melenovský, ale ani jejich pokusy se neujaly. Dvě minuty před koncem byl navíc vyloučen obránce Zíb, který tím pohřbil třinecké naděje na vyrovnání. Závěrečný tlak ze strany hostů se tedy nekonal, Zlín bezpečně uhájil vedení 3:1 a ujal se vedení v sérii.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Köhler (Hamrlík), 29. Leška, 44. Hamrlík (Leška) - 20. Klimenta (Rákos, Adamský). Rozhodčí: Homola, Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5772. Stav série: 1:0.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek (21. Kania), Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Rákos, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Zagrapan, Matuš, Rufer. Trenéři: Turek a Janků.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít