Basketbalisté Washingtonu v NBA znovu klopýtli

Po výhře nad Torontem v předchozím kole basketbalisté Washingtonu v NBA znovu klopýtli. V Chicagu prohráli 64:78, a to přes to, že domácím chyběl v sestavě Derrick Rose. Hvězdou včerejšího programu zámořské soutěže se znovu stal Kobe Bryant z Los Angelese Lakers, který druhý den po sobě dosáhl na čtyřicetibodovou hranici.

Carmelo Anthony (vlevo) v souboji s Kobe Bryantem

Carmelo Anthony (vlevo) v souboji s Kobe Bryantem | Zdroj: Reuters

Washington měl v duelu s Chicagem velkou šanci na úspěch, domácím totiž kromě Rose chyběli ještě Hamilton a Watson a tým hrál třetí zápas ve třech dnech. Ani pochopitelné únavy soupeře ale Wizards nedokázali využít.

Problémem byla hlavně přesnost střelby, 64 nastřílených bodů je dokonce historickým klubovým minimem. V sestavě Washingtonu se objevil i Jan Veselý, který odehrál 15 minut, během kterých si připsal tři doskoky a dva bloky.

00:00 / 00:00

Jan Veselý litoval prohry s Chicagem, už se ale dívá směrem k dalšímu duelu

Na straně Chicaga naopak zazářil John Lucas, který se poprvé v kariéře dostal do základní sestavy, a hned zaznamenal 25 bodů.

„Snažili jsme se navázat na hru, kterou jsme předvedli doma s Torontem, ale nedařilo se to. Jsme zklamaní, ale v NBA je to o tom, že se musí na takový zápas zapomenout a jít dál. Áme den volna a budeme se připravovat na utkání s Philadelphií,“ řekl po prohraném duelu s Chicagem Jan Veselý.

Los Angeles Lakers zvítězili v prodloužení v Utahu 90:87, excelentní výkon předvedl Kobe Bryant, který dal 40 bodů, a dopomohl svému týmu k první venkovní výhře v nové sezoně.

Na špatnou koncovku utkání znovu doplatilo Miami, který podlehlo Los Angeles Clippers 89:95. Obhájce titulu z Dallasu zvítězil v Bostonu 90:85 díky Dirkovi Nowitzkemu, který pět vteřin před koncem poslední čtvrtiny proměnil koš s faulem a zvrátil vyrovnaný stav na stranu Dallasu.

NBA:

Chicago - Washington 78:64 (za hosty Veselý 3 doskoky), Boston - Dallas 85:90, Denver - New Jersey 123:115, Indiana - Atlanta 96:84, LA Clippers - Miami 95:89 po prodl., New Orleans - Oklahoma City 85:95, New York - Philadelphia 85:79, Portland - Orlando 104:107, San Antonio - Houston 101:95 po prodl., Toronto - Sacramento 91:98, Utah - LA Lakers 87:90 po prodl.

Tereza Jelínková, Marian Hajda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít