Českým futsalistům se vyplatila soustředěnost do posledních vteřin

Dlouhou českou power-play, jeden gól vstřelený brankářem a hlavně postup českých futsalistů na mistrovství světa. To všechno si užili fanoušci při barážové odvetě proti Slovinsku.

ČR - Slovinsko, odvetné barážové utkání futsalové kvalifikace MS. Autor vítězného gólu Lukáš Rešetár (v červeném) se raduje z postupu českého týmu na mistrovství světa | Zdroj: ČTK

Je třeba hrát od první do poslední minuty. Pro mnohé to může být otřepané sportovní klišé, ale soupeři českých futsalistů vám potvrdí, že to beze zbytku platí. Zvlášť v klíčových utkáních se o tom přesvědčilo už několik týmů. Nejnověji Slovinci, přes které Češi postoupili z baráže na světový šampionát.

Minuta a sekunda dělila slovinské futsalisty od účasti na mistrovství světa. O náskok 2:0 z prvního utkání i vedení 1:0 z odvety už dávno přišli, jenže v té chvíli se míč po chybě jejich obránce dostal k Lukáši Rešetárovi, jehož gól na 4:1 posunul místo Slovinců na šampionát Čechy.

„Ani nevím, co jsem si v tu chvíli říkal, důležité ale bylo, že jsem ten gól dal. Tam byla chyba slovinského obránce, soustředil jsem se jen na to, abych netrefil brankaře, a naopak trefil bránu,“ popsal rozhodující moment Lukáš Rešetár.

00:00 / 00:00

Trenér českých futsalistů Tomáš Neumann prozradil recept na úspěch, reprezentace si vybojovala postup na MS

„Věřil jsem, že se ten postup podaří. Před asi třemi lety se nám v Ostravě povedlo vybojovat postup až asi sedm vteřin před koncem. Ve futsalu je jeden gól hrozně ošidný, my jsme ho dali, ale Slovinci měli pak minutu na to ten jeden gól zvrátit. Věřil jsem, ale pořád bylo dost času na cokoli.“

Ale Slovince český finiš tak zaskočil, že už se na nic nezmohli. Ostatně jak už připomněl i Lukáš Rešetár, nebyli první, a snad ani poslední.

„Je důležité mužstvo připravit na to, že se hraje hlavně hlavou. Hráči musí být soustředění na sto procent, to pak tyhle závěry rozhoduje,“ prozrazuje svoje know-how český trenér Tomáš Neumann.

Doufejme, že zafunguje i na samotném mistrovství světa, které v listopadu hostí Thajsko.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít