Házenkářky zdolaly v kvalifikaci ME podruhé Ázebájdžán

Házenkářky České republiky opět porazily v kvalifikaci mistrovsví Evropy reprezentantky Ázerbájdžánu. V Brně triumfovaly 37:25. Aby postoupily na šampionát, musejí ve zbývajících utkáních zvítězit ve Švédsku a neprohrát doma s Maďarkami.

Logo Českého svazu házené

Logo Českého svazu házené | Foto: Český svaz házené

Česko - Ázerbájdžán 37:25 (19:11)

České házenkářky zažily výborný vstup do utkání. Rychle se dostaly od vedení, které kromě období v polovině prvního dějství, neustále navyšovaly. Výsledkem tak bylo poločasové skóre 19:11 ve prospěch svěřenkyň trenéra Kadlece.

V úvodu druhé části se ovšem zápas na chvíli nečekaně zdramatizoval. Hráčky Ázebájdžánu zrychlily hru, přitvrdily v obraně a v 10. minutě prohrávaly už pouze o čtyři branky. Český tým se naštěstí nenechal vývojem duelu zaskočit, vrátil se k výkonu z prvního poločasu a nakonec dovedl utkání k jasné výhře o dvanáct gólů.

Sestava a branky Česka: Doláková, Satrapová - Zámorská 7/3, Knedlíková 1, Kysučanová 2, Keclíková 2, Salčáková 8, Kutlvašrová 2, Černá 7, Vítková 3, Hrbková 2/1, Štěrbová 2, Tomečková 1, Spíchalová.

Rozhodčí: Nikolovski, Kolevski (oba Mak.). Sedmimetrové hody: 5/4 - 4/3. Vyloučení: 5:4. Diváci: 550.