Judista Krpálek prohrál na OH ve čtvrtfinále a musí do oprav

Český judista Lukáš Krpálek přešel v prvním kole turnaje přes Japonce Anaie, ale ve čtvrtfinále prohrál na ipon s úřadujícím světovým šampionem Rusem Chajbulajevem. Šance na zlato tak rychle pohasla, ale medailové naděje český borec stále drží, protože ve hře je ještě cenný bronz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Judista Krpálek a jeho radost po postupu do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Jako nasazený byl Krpálek v druhém kole vynikající. Anaie z Japonska přelstil, vleže uvolnil nohu z jeho stisku a začal soupeře držet. Mistr světa z roku 2010 byl v Krpálkové sevření plných 25 vteřin a rozhodčí zápas v čase 2:59 předčasně ukončila.

Čtvrtfinále začal Krpálek lépe než favorizovaný Chajbulajev. Už v první minutě se dostal na juko do vedení 1:0. V poslední minutě ale neuhlídal atak Dagestánce, ten ho na zemi sevřel stejně jako Krpálek v předchozím duelu Anaie, a ani český judista se nedokázal ze sevření uvolnit. Duel skončil v čase 4:34 jeho porážkou.

Soupeřem české medailové naděje v opravě bude odpoledne bronzový medailista z Pekingu Grol. Vítěz se utká o 3. místo s poraženým semifinalistou.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme