Judista Krpálek prohrál na OH ve čtvrtfinále a musí do oprav

Český judista Lukáš Krpálek přešel v prvním kole turnaje přes Japonce Anaie, ale ve čtvrtfinále prohrál na ipon s úřadujícím světovým šampionem Rusem Chajbulajevem. Šance na zlato tak rychle pohasla, ale medailové naděje český borec stále drží, protože ve hře je ještě cenný bronz.

Judista Krpálek a jeho radost po postupu do čtvrtfinále

Judista Krpálek a jeho radost po postupu do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Jako nasazený byl Krpálek v druhém kole vynikající. Anaie z Japonska přelstil, vleže uvolnil nohu z jeho stisku a začal soupeře držet. Mistr světa z roku 2010 byl v Krpálkové sevření plných 25 vteřin a rozhodčí zápas v čase 2:59 předčasně ukončila.

Čtvrtfinále začal Krpálek lépe než favorizovaný Chajbulajev. Už v první minutě se dostal na juko do vedení 1:0. V poslední minutě ale neuhlídal atak Dagestánce, ten ho na zemi sevřel stejně jako Krpálek v předchozím duelu Anaie, a ani český judista se nedokázal ze sevření uvolnit. Duel skončil v čase 4:34 jeho porážkou.

Soupeřem české medailové naděje v opravě bude odpoledne bronzový medailista z Pekingu Grol. Vítěz se utká o 3. místo s poraženým semifinalistou.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít