Plavec Jan Micka chce na MS překonat osobní i český rekord na 1500 metrů

Víte co mají společného Bohumil Říha a plavec Jan Micka? Autor dětské knihy Honzíkova cesta i nadějný sportovec pocházejí ze stejné vesnice v jižních Čechách. A celé Vyšetice dnes budou fandit Janu Mickovi v jeho posledním vystoupení na mistrovství světa v Kazani.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Micka doufá, že si v posledním startu na MS vylepší ve Vyšeticích pověst | Foto: Michal Jurman

„Jsem trošku cvok, blázen, ale všeho s mírou. Když jsme doma chodili do hospody, tak rodiče říkali: ‚Pijte s mírou.‘ Tak jsem chodil se sousedem Mírou,“ směje se Jan Micka.

I při pouhém popisu své povahy si Jan Micka vzpomene na kamaráda a rodáka z Vyšetic, což je malá vesnička na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Mickův, jak sám říká, druhý domov.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavec Jan Micka chce na mistrovství světa v Kazani překonat osobní i český rekord na 1500 metrů

„Je to tam strašně krásný a narodil se tam Bohumil Říha,“ potvrzuje Micka.

Více než dětské literatuře Bohumila Říhy se ale ve Vyšeticích věnují v posledních letech plavání. Jejich Honzík, jehož rodiče zde koupili dům, už totiž ukázal na návsi nejednu medaili z evropských i světových šampionátů.

Vždy ale šlo zatím v uvozovkách ‚jen‘ o medaili juniorskou. Teprve letos je totiž dvacetiletý český rekordman poprvé na světovém šampionátu seniorů.

„Chodíme si zaplavat do místního rybníka. Všichni lidi z vesnice nás sledují,“ ví Micka, že ve Vyšeticích mu dnes dopoledne bude fandit stoprocentně každý ze79 oficiálně vedených trvalých obyvatel.

Zvlášť, když se Mickovi zatím v Kazani na šampionátu příliš výsledkově nevedlo. Závod na nejdelší trati 1500 metrů to má ale konečně změnit.

Jan Micka (vlevo) s trenérkou Jaroslavou Passerovou a kolegou z USK Praha Romanem Dmytrijevem na MS v Kazani | Foto: Michal Jurman

„Držte mi palce, budu to potřebovat. Věřím tomu, že se mi to povede a zaplavu osobní rekord a zároveň i ten český,“ posílá Micka přání z Ruska do svých milovaných Vyšetic.

Tak aby poslední ‚Honzíkova cesta‘ na letošním mistrovství světa, vedla k opravdu pohádkovému a tedy šťastnému konci.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme