Stolní tenistka Harabaszová by si mohla zahrát i florbalovou extraligu

Jedním z těch, kdo už se nemůže dočkat svého úvodního vystoupení mezi jednotlivci na evropském šampionátu, kterým bude zápas se Švédkou Petterssonovou, je Lenka Harabaszová. A vlastně tato věta se dá vztáhnout i na její druhou sportovní tvář, kde ji taky čeká zanedlouho ostrý start do sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stolní tenis | Foto: SGJŠ

,,K florbalu jsem se dostala přes bráchova kamaráda. Vrátila jsem se z reprezentačního střediska ve stolním tenise domů do Havířova. Ztratila jsem tu všechny známé a tak jsem hledala nějaký únik, a také abych měla nějakou jinou aktivitu než stolní tenis," objasňuje svoje seznámení s florbalem Harabaszová.

A tento únik trvá už osm let. Dneska už česká reprezentantka ve stolním tenisu nehraje za Havířov ani v jednom případě. Hokejkou se ohání už nějaký čas ve Vítkovicích a v případě ping-pongu nabrala na začátku srpna směr Břeclav, kam přestoupila z polských Polkowic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Stolní tenistka Hrabaszová se léčí florbalem

,,Vzhledem ke stolnímu tenisu, který je pro mě jasně sport číslo jedna, nemám čas chodit 3krát, 4krát týdně na tréninky holek z extraligy. Takže to hraju jenom pro zábavu a pro tu partu co tam je," svěřila se čtyřiaadvacetiletá stolní tenistka.

Lenka Harabaszová, která by si mohla vzhledem k tomu, že stolní tenis hraje na jihu Moravy a florbal v Ostravě, by si mohla připadat poněkud rozdvojeně. Nic takového se ovšem nekoná. Cestování zvládá dobře, takže ačkoli jsou prioritou zelené stoly, v modrobílém dresu vítkovického klubu bude k vidění často.

,,Dívala jsem se na kalendář a vyšlo mi zo toho, že bych mohla stihnout většinu zápasů až na dva, tři. Záleží na tom na kolik mezinároních turnajů pojedu," nestěžuje si na svou sportovní obojživelnost Lenka Harabaszová, pro kterou je florbal i něco jako rehabilitace.

,,Je na tom dobré, že se zapojují úplně jiné svaly, protože ping pong je fakt jednostranná zátěž. I doktor mi doporučil nějaký doplňkový sport. Měla jsem špatná záda, a když jsem začala hrát florbal hodně se mi to zlepšilo," říká Harabaszová a dodává:

,,Ping pong hraju pravou rukou, ale florbalku držím nalevo, takže jsem na tu stranu pořád sehnutá, tak se mi to asi trošičku vyrovnalo."

Po pěti letech cinkla Čechům na ME stolních tenistů medaile
Čeští stolní tenisté do finále ME nepostoupili
Stolní tenistky ztratily nadějně rozehraný duel s Maďarkami

Radim Sajbot, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme