Ubrání tentokrát Brňanky Vítečkovou? Druhé finále je tu

Patřila k nejlepším hráčkám mistrovství světa a nyní svoje kvality prokazuje i ve finále ženské basketbalové ligy. Řeč je o Evě Vítečkové, která se pod bezednými koši představí opět už dnes večer. Na programu je totiž druhý finálový zápas mezi pražským USK a brněnském Friskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek a Eva Vítečková před studiem RW | Foto: Radio Wave

Právě úvodní měření sil měla Vítečková ve své režii, a to i přesto, že téměř dva měsíce kvůli zranění na palubovce absentovala. V Brně nasázela svému soupeři 27 bodů a v disciplíně tříbodových hodů, ve které tradičně vyniká, zaznamenala pět úspěšných pokusů.

I Vítečková si je ale vědoma, že ani úvodní výhra na půdě soupeřek nemusí v celkovém pohledu série hrané na tři vítězná utkání znamenat jednoznačnou a jednoduchou cestu USK za titulem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ubrání tentokrát Brňanky Vítečkovou? Druhé finále je tu

"Budeme unavenější a ony se na nás budou moci zase lépe připravit. Do dalšího zápasu musíme jít, jako by to byl zápas první, a s tím, že to bude mnohem těžší," říká Vítečková, na kterou po jejím galapředstavení v Brně chystají na pražské palubovce Jihomoravanky velké obranné manévry.

"Určitě se nějak připravíme na 'Evžu' a doufáme, že jí to nebude tak padat," vyloudila z úst Alena Hanušová cosi mezi odhodlaným konstatováním a zbožným přáním.

Obhájkyně titulu sráží obrana a slabší lavička

Samotná Hanušová se ocitla po úvodním zápase pod tvrdou kritkou trenéra Jana Bobrovského. Přesto i ona hledí k nadcházejícímu duelu optimisticky: "Jdeme do toho s tím, že je porazíme obranou. Dostaly jsme moc bodů."

Právě to je jedna z hlavních momentálních slabin Brňanek. Kromě toho začínají doplácet na to, že mají oproti USK slabší náhradnice, které nedokáží adekvátně zastoupit hlavní dvě brněnské zbraně, tedy duo Eldebrinková, Halvarssonová.

Méně kvalitní hráčky na lavičce v kombinaci s častými osobními chybami základního kádru byly i v prvním finále tím rozhodujícím faktorem, který rozhodl o desetibodovém vítězství Pražanek. Zda se Frisco poučilo, napoví už dnešní večer. Na pražské Folimance se začíná v 18 hodin.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme