V Karlových Varech pokračuje v sobotu seriál závodů Kolo pro život

Nemáte-li ještě úplně jasnou představu o svém programu na tuto sobotu a přitom jste vlastníkem horského kola, dáme vám jeden tip. Staňte se účastníky Karlovarského AM bikemaratonu Škoda Auto, desátého závodu seriálu Kolo pro život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Start závodu Kolo pro život | Foto: Martin Charvát

„Pokud se ještě chtějí sportovci přihlásit na náš bikemaraton, tak mají v podstatě poslední možnost zítra při prezentaci v areálu Meandr u řeky Ohře od 8 do 11 hodin. Přihlásit se můžou na trasu 61 kilometrů, která má převýšení 1827 metrů, na trasu 37 kilometrů s převýšením téměř 1500 metrů nebo na pohodovou Fitness jízdu na 16 kilometrů se zajímavým převýšením 380 metrů,“ vysvětluje ředitel závodu Josef Kolář.

Seriál závodů Kolo pro život rozhodně není pouze pro dospělé, v programu pochopitelně nechybí dětské kategorie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel Karlovarského AM bikemaratonu Škoda Auto Josef Kolář popisuje trať 10. závodu seriálu Kolo pro život

„Závody Kolo pro život jsou koncipovány pro celou rodinu. Pokud s sebou vezmete děti, tak je můžete přihlásit do kategorií od pěti do třinácti let. Budou se moci zúčastnit závodu, který je vymezen přímo v koridoru areálu Meandr,“ pokračuje Josef Kolář.

V Karlových Varech se jede už počtrnácté, letos však organizátoři trasy závodu zatraktivnili a tím také pořádně ztížili.

„Sportovně budou určitě o něco náročnější než v loňském roce. První změnu jsme nachystali v tom, že jsme trasu prodloužili o 10 kilometrů. Druhá změna je ta, že hned po startu na třídě T. G. Masaryka máme přislíbeno, že odstartuje závod sám pan primátor Kulhánek, který drží nad naším závodem záštitu. Odtud povedeme závodníky na rozhlednu Dianu, což je koncipováno především na roztrhání pelotonu.“

Karlovarský závod byl známý také tím, že cyklisté museli zdolávat brod přes říčku Teplou. V tom se letošní závod oproti předchozím ročníkům nezměnil.

„Brod jsme rozhodně zachovali. Ten je oblíbený obzvlášť v těchto horkých dnech. V sobotu má být parno, takže to bude pro všechny určitě příjemné zpestření,“ dodává ředitel závodu Josef Kolář.

Zuzana Burešová, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme