Autor

Zuzana Burešová

Vystudovala žurnalistiku. Ve všední dny moderuje Večerní Radiožurnál a připravuje a moderuje pořad Večerní host Radiožurnálu.

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

|Zuzana Burešová |Vesmír

K Zemi se přiblíží asteroid, žádné nebezpečí nehrozí

K Zemi by se dnes měla přiblížit planetka 2013 TX 68. Těleso dvojnásobně větší než to, které před třemi lety explodovalo nad ruským Čeljabinskem. Asteroid se tehdy při vstupu do atmosféry rozpadl - následná tlaková vlna poničila několik tisíc budov a na patnáct set lidí utrpělo zranění. Tentokrát ale astronomové ujišťují, že se nic dramatického nestane. Planetka by měla Zemi minout ve vzdálenosti kolem pěti milionů kilometrů. Vědci ale nevylučují, že by to mohlo být jen několik desítek tisíc kilometrů.

|Zuzana Burešová |Technologie

Italští řemeslníci sestavili vynálezy da Vinciho. Výstava navštívila pražskou Lucernu

Návrh auta, vrtulníku, ponorky i další vynálezy Leonarda da Vinciho si mohou návštěvníci na vlastní oči prohlédnout v pražském Paláci Lucerna. S využitím nákresů renesančního umělce sestavili italští řemeslníci věrné modely jeho nápadů a pod záštitou Muzea Leonarda da Vinciho v Římě je poprvé představují v Praze. Rozpohybovat se na výstavě dá třeba i figura Vitruviánského člověka.

|Tomáš Kohout, Zuzana Burešová, Petr Hašek |Zimní sporty

Štafeta bez trestného kola? Překvapilo nás to, přiznává finišmanka Vítková

České biatlonistky pokračují ve štafetovém tažení po stupních vítězů Světového poháru. Po dvou předchozích vítězstvích dojelo kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková v italské Anterselvě na druhém místě. Na další medaili reprezentantky dosáhly i přes nepříznivé podmínky.