Autor

Zuzana Burešová

Životní motto:

Co nechceš, aby ostatní činili tobě, nečiň ty ostatním.

Co dělám v rozhlase:

Na Radiožurnálu ve všední dny moderuji Večerní Radiožurnál a připravuji a moderuji Večerní host Radiožurnálu.

Zuzana ve středu 27. března odpovídala na vaše dotazy. Podívejte se na chat.

Před rozhlasem:

Vystudovala jsem žurnalistiku a střídavě pracovala v rádiu, televizi a psala do novin a časopisů.

Co mě baví:

Moje rodinka a dlouhé procházky se psem

Co mě vždycky dostane:

Smažený sýr s bramborovou kaší

Autor na Twitteru RSS autora

Články autora

|Zuzana Burešová |Vesmír

K Zemi se přiblíží asteroid, žádné nebezpečí nehrozí

K Zemi by se dnes měla přiblížit planetka 2013 TX 68. Těleso dvojnásobně větší než to, které před třemi lety explodovalo nad ruským Čeljabinskem. Asteroid se tehdy při vstupu do atmosféry rozpadl - následná tlaková vlna poničila několik tisíc budov a na patnáct set lidí utrpělo zranění. Tentokrát ale astronomové ujišťují, že se nic dramatického nestane. Planetka by měla Zemi minout ve vzdálenosti kolem pěti milionů kilometrů. Vědci ale nevylučují, že by to mohlo být jen několik desítek tisíc kilometrů.

|Zuzana Burešová |Technologie

Italští řemeslníci sestavili vynálezy da Vinciho. Výstava navštívila pražskou Lucernu

Návrh auta, vrtulníku, ponorky i další vynálezy Leonarda da Vinciho si mohou návštěvníci na vlastní oči prohlédnout v pražském Paláci Lucerna. S využitím nákresů renesančního umělce sestavili italští řemeslníci věrné modely jeho nápadů a pod záštitou Muzea Leonarda da Vinciho v Římě je poprvé představují v Praze. Rozpohybovat se na výstavě dá třeba i figura Vitruviánského člověka.

|Tomáš Kohout, Zuzana Burešová, Petr Hašek |Zimní sporty

Štafeta bez trestného kola? Překvapilo nás to, přiznává finišmanka Vítková

České biatlonistky pokračují ve štafetovém tažení po stupních vítězů Světového poháru. Po dvou předchozích vítězstvích dojelo kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková v italské Anterselvě na druhém místě. Na další medaili reprezentantky dosáhly i přes nepříznivé podmínky.

|Zuzana Burešová, Jakub Marek |Zimní sporty

Lyžař Kryštof Krýzl byl ve štědře dotované exhibici v Trentinu třetí

Alpine Rockfest v italském Trentinu je exhibicí a zároveň nejlépe dotovaným jednorázovým závodem roku, kam se sjíždějí velikáni světového lyžování. Pomáhá ho pořádat bývalý kouč americké reprezentace Phil McNichol a vítěz bere prémii 75 tisíc EUR. Letos se jím stal Ted Ligety. Ten soupeřil například s olympijským vítězem Millerem nebo s Čechy Ondřejem Bankem nebo Kryštofem Krýzlem, který skončil na 3. místě.

|Petr Kadeřábek, Zuzana Burešová, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Hokej

Čeští hokejisté jsou v Soči. Zatím pouze kvůli zápasům Euro Hockey Tour

Čeští hokejoví reprezentanti odletěli na průzkumnou cestu před olympijskými hrami. Ty začnou na břehu Černého moře za necelé dva měsíce a někteří hráči ze současného výběru Aloise Hadamczika si pravděpodobně zahrají i na nich. Ostatně o nominaci si mohou říci právě o nadcházejícím víkendu při dvou zápasech Channel One Cupu proti Švédsku a Rusku.