V semifinále florbalového MS proti domácímu Finsku nejsou Češi favoritem

Světový šampionát florbalistů míří do finále. V helsinské Hartwall Aréně se budou servírovat semifinálové bitvy. V té první, od 16 hodin a 30 minut, vyzvou úřadující mistři světa Finové český tým

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

florbal ČR - Norsko | Foto: Česká florbalová unie

Ten rozhodně není v semifinálovém zápase favoritem. Zaplněná Hartwall Aréna požene domácí Finy s přesvědčením, že se mužstvo trenéra Tomáše Trnavského v chystaném pekle usmaží. "Je to zavazující prostředí a s Finy to bude ještě o něco jiné, protože očekávám daleko vyšší návštěvu a pro nás, co tady hrajeme poprvé, je to něco neuvěřitelného. I když si to nechceme připouštět, tak ta nervozita tam vždycky bude a je třeba se s ní nějak vypořádat,“ domnívá se útočník Milan Tomašík.

Svazuje tato skutečnost ruce i nohy? "Nesmíte být nervózní a musíte si věřit. Je to o sebevědomí. Co se týče kvality, máme na jednotlivých postech skoro stejně dobré hráče. Estonci měli dva tři dobré hráče, kteří si věřili na balónu a stačili na nás. Takže hodně záleží na sebevědomí," doplnil svou předchozí odpověď Milan Tomašík. Postupem mezi čtyři nejlepší celky šampionátu se Češi přiblížili medaili. Odmítají však, že v konfrontaci s Finy nemají co ztratit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Tomašík před semifinálovým zápase s Finskem

"Že nemáme co ztratit, to se říct nedá. Když vyhrajeme, máme medaili jistou a pak se může stát opravdu všechno. Nám může víc sedět, že nás nebude svazovat role favorita. Jinak to některým hráčům, kteří jsou tady poprvé, v rozhodujících chvílích uskakuje a chybí tam trochu lehkost," poprvé ovšem český tým v Hartwall Aréně nehraje. Už před osmi roky stejná hala hostila mistrovství světa. Fini tehdy opouštěli palubovku se svěšenými hlavami. Prohráli 3:4. Podobný výsledek by pochopitelně Češi brali i dnes, kdy zápas s obhájci titulu rozehrají v 16 hodin a 30 minut.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme