Vedení čekého veslování uvažuje o kandidatuře na pořádání MS 2015

Ano, Ondřej Synek je zlatý. Splnil si sen svůj i všech fanoušků českého veslování. Těch přijela na Nový Zéland opravdu jen hrstka, sám Synek jich napočítal na břehu všehovšudy pět, ztracených v desetitisícovém novozélandském davu. A tak se nabízí otázka: jaká je šance, že čeští příznivci uvidí Ondřeje Synka závodit doma, a zároveň ve světové konkurenci?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek při tréninku | Foto: Pavel Lebeda

Ondřej Synek doma v Česku závodí celkem pravidelně. Každoročně startuje na skifu jak v primátorkách, tak v mistrovství republiky. Ale - ruku na srdce - jakmile nastoupí, je z toho opravdová nuda jako na veslování, jak občas shazují svůj sport sami veslaři kvůli jasným výsledkům závodů s obrovskými odstupy mezi soupeři v cíli.

Synek prostě doma nemá konkurenci. A tak se v hlavách šéfů českého veslování začíná rodit ambiciózní plán, jak dostat do Česka ty největší Synkovy soupeře. Rozhodli se usilovat o pořadatelství mistrovství světa

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení čekého veslování uvažuje o kandidatuře na pořádání MS 2015

„Zvažujeme, že bychom kandidovali na 2015, ale samozřejmě to záleží, jak nám budou nakloněny státní úřady a eventuelně sponzoři. Protože pořádat mistrovství světa dospělých je něco jiného než juniorů nebo do 23-ti let, co jsme pořádali nedávno. Ale když máme takového skvělého veslaře, tak se musíme pochlapit,“ prohlásil Jiří Kejval, předseda Českého veslařského svazu.

Nehrozí však, že za pět let by mohlo být pro Ondřeje Synka už pozdě na to, aby doma zářil? „Dřív to bohužel nejde, to už jsou všechny termíny obsazené.“ Česko pořádalo světový šampionát v Račicích naposledy v roce 1993. Po víc než 20 letech by to tedy neměl být žádný časový problém.

Co je tedy největší překážkou v uskutečnění tohoto velkolepého snu? „V zásadě jenom peníze a potom dobrý lobbing, aby se nám podařilo přesvědčit kongres, aby nás volil. Ale to bychom určitě zvládli!“ konstatoval svazový šéf Jiří Kejval:

Velkou výhodou je, že račický vodácký areál dávno stojí, je prověřený spoustou úspěšných akcí a dokonce se s ním počítalo jako s vodáckou dráhou v případě olympijské kandidatury Česka.

Uspořádat veslařské mistrovství světa v Račicích by navíc podle Kejvala nebylo ani příliš drahé: „Zhruba okolo třiceti milionů korun.“ Což by ve srovnání třeba se stamilionovými náklady za světové lyžování v Liberci byly vlastně drobné.

Petr Čermák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme