Volejbalistky proti Francii jasně vedly a těšily se už na hotel. Pak přišel kolaps

Hlavním soupeřem českých volejbalistek v osmifinále evropského šampionátu proti Francii byla vlastní psychika. Vítězství ve dvou setech 25:20 a 25:9 jasně nasměrovala výběr italského kouče Carla Parisiho do čtvrtfinále, jenže pak přišel totální kolaps.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky | Zdroj: ČTK

Samy hráčky přiznaly, že se za stavu 20:15 ve třetí sadě už viděly ve čtvrtfinále. Jenže najednou jakoby začal hrát úplně jiný tým než ten, který v klidu vyřešil s outsiderem dvě úvodní sady.

"Zápas jsme si prohrály ve třetím setu, kdy jsme si říkaly, že už to je doma a můžeme na hotel. Pak se vše zlomilo a vypadalo to tak, jak to vypadalo. Nebylo to o druhém týmu, i kdyby tam stál kdokoli, tak bychom prohrály," poznamenala Julie Jášová, libero týmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zklamané hráčky po kolapsu s Francií

A to ještě na mikrofon neřekla, že by ji a její spoluhráčky od půlky zápasu porazilo i topení, kdyby ho někdo na soupeřovu stranu položil. Narážela tak na útok, který byl sice dobrý, ale proti francouzské obraně v poli nebyl dost důrazný.

Bohužel se v zápase trápila i nejspolehlivější opora týmu, univerzálka a kapitánka Aneta Havlíčková.

"Měla jsem hodně velké problémy s tím, že jsem týmu nepomohla. Myslím, že to bylo i vidět. Na druhou stranu vedení 20:15 ve třetím setu jsme měly udržet. Pořádně nevím, co se tam stalo," se slzami v očích, ale s profesionalitou v hlase řekla nejlepší česká volejbalistka.

Češky podlehly Francouzkám 2:3 na sety a na volejbalovém ME končí

Číst článek

Po skvělém postupu z těžké skupiny v německém Schwerinu tak odjíždí české tým z Curychu jako smutný poražený, ale jak nakonec říká Aneta Havlíčková, jede se dál.

"Můžeme se z toho poučit pro naše další roky ve volejbale. Život jde dál, je to jenom sport. Mohlo to dopadnout jakkoli, pro nás nakonec špatně. My teď sice jedeme domů, ale nic se neděje. V dalších letech to zkusíme uhrát," zakončuje Havlíčková.

Štěpán Pokorný, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme