Vyhlášení Sportovce roku 2011 bude poctou Václavu Havlovi

Vyhlášení novinářské ankety Sportovec roku 2011 se přizpůsobí aktuální situaci, kdy Česká republika bude držet třídenní státní smutek, a stane se poctou bývalému prezidentovi Václavu Havlovi, který zemřel v neděli. Přímý přenos bude namísto ČT1 vysílat sportovní kanál ČT4.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel

Václav Havel | Zdroj: Reuters

Původně se uvažovalo o úplném zrušení akce, nakonec byl ale celý program přepracován tak, aby odpovídal současné smutné situaci. Zmizely z něj humorné scény a vtipy a bude trvat jen něco přes hodinu. Provázet celou akcí budou moderátoři Radiožurnálu Lucie Výborná a Jan Pokorný.

V posledních dvou letech měla anketa stejného vítěze, respektive vítězku – rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Horkou favoritkou na vítězství je ale jiná česká sportovkyně – tenistka Petra Kvitová, která letos vyhrála mimo jiné Wimbledon či Turnaj mistryň.

V nominované desítce jsou také Tomáš Berdych (tenis), Petr Čech (fotbal), Jaromír Jágr (hokej), Mirka Knapková (veslování), Jaroslav Kulhavý (horská kola), Ondřej Synek (veslování), Barbora Špotáková (atletika) a Zdeněk Štybar (cyklokros).

Vítěz mezi kolektivy vzejde z trojice Viktoria Plzeň (fotbal), hokejová reprezentace České republiky a fedcupový tým České republiky (tenis). Vyhlášen bude i nejlepší junior a sportovní legenda jako Cena Emila Zátopka.

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2011 začne v pražském hotelu Histon ve 21 hodin.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme