Vyhlášení Sportovce roku 2011 bude poctou Václavu Havlovi

Vyhlášení novinářské ankety Sportovec roku 2011 se přizpůsobí aktuální situaci, kdy Česká republika bude držet třídenní státní smutek, a stane se poctou bývalému prezidentovi Václavu Havlovi, který zemřel v neděli. Přímý přenos bude namísto ČT1 vysílat sportovní kanál ČT4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Zdroj: Reuters

Původně se uvažovalo o úplném zrušení akce, nakonec byl ale celý program přepracován tak, aby odpovídal současné smutné situaci. Zmizely z něj humorné scény a vtipy a bude trvat jen něco přes hodinu. Provázet celou akcí budou moderátoři Radiožurnálu Lucie Výborná a Jan Pokorný.

V posledních dvou letech měla anketa stejného vítěze, respektive vítězku – rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Horkou favoritkou na vítězství je ale jiná česká sportovkyně – tenistka Petra Kvitová, která letos vyhrála mimo jiné Wimbledon či Turnaj mistryň.

V nominované desítce jsou také Tomáš Berdych (tenis), Petr Čech (fotbal), Jaromír Jágr (hokej), Mirka Knapková (veslování), Jaroslav Kulhavý (horská kola), Ondřej Synek (veslování), Barbora Špotáková (atletika) a Zdeněk Štybar (cyklokros).

Vítěz mezi kolektivy vzejde z trojice Viktoria Plzeň (fotbal), hokejová reprezentace České republiky a fedcupový tým České republiky (tenis). Vyhlášen bude i nejlepší junior a sportovní legenda jako Cena Emila Zátopka.

Vyhlášení ankety Sportovec roku 2011 začne v pražském hotelu Histon ve 21 hodin.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme