Berdych: Z porážky s Nadalem nemůžu být špatný

Tomáš Berdych na tenisovém Turnaji mistrů dohrál. Aby postoupil do semifinále, a nemusel přitom spoléhat na cizí pomoc, potřeboval porazit světovou jedničku Rafaela Nadala ve dvou setech. Jenže právě 0:2 na sety prohrál, takže pro něj účinkování v Londýně skončilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych během utkání s Rafaelem Nadalem na Turnaji mistrů

Tomáš Berdych během utkání s Rafaelem Nadalem na Turnaji mistrů | Zdroj: ČTK

Co chybělo té tečce s Nadalem, aby byla podle vašich představ?

Chybělo pořád ještě spoustu věcí, ale ten první set byl hodně vyrovnaný. Možná škoda těch dvou brejkbolů, které přišly poté, co jsem já brejkboly odvrátil. Mohlo to třeba být podobné jako první set s Roddickem. I to už by byla příjemnější situace mít set v zádech, ale to se nepovedlo a on už se pak jen zlepšoval. Předvedl svůj solidnější výkon a zasloužil si vyhrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Jaroslava Plašila s Tomášem Berdychem

Vyčítal jste si něco v závěru prvního setu? Že jste mohl něco udělat jinak za stavu 6:5 pro vás?

Nevím, jestli zrovna za stavu 6:5, spíš bych to směřoval k tomu gemu, kde jsem měl brejkboly. Určitě se něco najde, ale takhle rychle po zápase jsem neměl čas si sednout a rozebírat, že ten balon měl být takový a takový.

Když se podíváme na druhý set, nakolik se tam projevovalo to, že už jste věděl, že si postup sám neuhrajete, že nevyhrajete 2:0?

To jsem ani nevěděl, že musím vyhrát 2:0. Takovéhle přemýšlení na kurt nepatří, to patří bokem a ne aby si člověk po setu řekl: "Tak teď už to nebude záležet na mně." To je fakt kravina. Člověk pořád chce, pořád se snaží.

Skóre je možná horší, než to vypadalo. Rozhodl asi ten první set. I s Roddickem jsme se o něj tahali. Kdo ho vyhraje, tak ho to povzbudí a nakopne. Ještě když se mu pak povede začátek, nějaký rychlý brejk, tak se dostane na koně a jde to snadněji. Teď po zápase to mrzí, štve to, to je jasné, ale sezona byla dobrá, zatím nejlepší, jakou jsem měl, takže z toho nemůžu být špatný.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme