Fed Cup: Kvitová porazila Gajdošovou, Česko vede 1:0 na zápasy

České tenistky vedou v prvním kole Světové skupiny Fed Cupu nad Austrálií 1:0 na zápasy. Úvodní bod vybojovala pro český tým Petra Kvitová, která porazila australskou dvojku Jarmilu Gajdošovou, rodačku z Bratislavy, po setech 7:6 a 6:3. O druhý bod bude bojovat Lucie Šafářová se Samanthou Stosurovou.

Petra Kvitová ve Fed Cupu

Petra Kvitová ve Fed Cupu | Zdroj: ČTK

Už od začátku utkání bylo jasné, že Petra Kvitová čelí velmi silné soupeřce, všechny gamy byly vyrovnané a Gajdošová dokázala skvěle reagovat na hru české jedničky. V pátém gamu dokonce sebrala Kvitová podání, vzápětí brejk potvrdila a šla do vedení 4:2.

Petra Kvitová se poté uklidnila a čistou hrou snížila na 3:4. V osmém gamu prvního setu dokázala navíc vynikající agresivní hrou sebrat Gajdošové její servis a srovnala na 4:4. Za stavu 5:5 čelila Kvitová v jedenáctém gamu dvěma brejkbolům, dokázala ale uhrát čtyři míče po sobě a podání si podržela.

00:00 / 00:00

S Petrou Kvitovou mluvil po zápase Jaroslav Plašil

Vyrovnaný první set musel rozhodnout až tie-break, v něm si Petra Kvitová rychle vypracovala vedení 3:0, pak 5:2 a první set doservírovala k vítězství.

Druhý set zahájila česká jednička výborně, ve třetím gamu si připsala brejk, který vzápětí potvrdila a utekla Gajdošové na 3:1. Australská dvojka v dalším gamu navíc znovu ztratila servis a Petra Kvitová šla do nadějného vedení 4:1.

Jenomže Jarmila Gajdošová zabojovala a v šestém gamu sebrala Kvitové servis, když využila druhý brejkbol, a snížila na 2:4. Utkání bylo jako na houpačce, další game se totiž na servise znovu nevydařil Australance, Petra Kvitová vedla 5:2 a šla servírovat na vítězství.

Nervozita si ale vybrala svou daň, Kvitová zbytečně chybovala a nechala Gajdošovou snížit na 3:5. V dalším vyrovnaném gamu už ale Kvitová dokázala zápas ukončit a zajistila Česku vedení 1:0 na zápasy.

ČR - Austrálie, zápas 1. kola Světové skupiny tenisového Fed Cupu 9. února v Ostravě. První dvouhra: Petra Kvitová z ČR a Jarmila Gajdošová z Austrálie (na snímku). | Foto: ČTK

„Ten zápas nebyl jednoduchý, v některých momentech předváděla výborné údery a já jsem věděla, že musím vydržet. Je to uklidnění, ten bod se čekal a kdybychom prohrávali 0:1, tak by to měla Lucka těžší,“ uvedla po zápase Petra Kvitová.

O druhý bod bude v ostravské ČEZ Aréně bojovat Lucie Šafářová s australskou jedničkou Samanthou Stosurovou.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít