Hingisová přidala další triumf v Melbourne, chystá se i na OH do Ria

I v poslední den tenisového Australian Open některý z vítězů v Melbourne promluvil v češtině. Titul v mixu, svůj celkově už šestnáctý grandslamový, získala 34 Čechošvýcarka Martina Hingisová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Hingisová vyhrála s Melbourne smíšenou čtyřhu s Indem Leanderem Paesem

Martina Hingisová vyhrála s Melbourne smíšenou čtyřhu s Indem Leanderem Paesem | Zdroj: Reuters

Jednačtyřicetiletý Ind Leander Paes, se kterým vůbec poprvé Martina Hingisová v mixu na velkém turnaji hrála, má prý jeden velký cíl. Chce své spoluhráčce pomoci ke kompletnímu grandslamu ve smíšené čtyřhře, což by znamenalo společně vyhrát ještě v Paříži, ve Wimbledonu a v New Yorku.

Titulů má sice rodačka z Košic spoustu, dohromady už 16, ale v mixu zatím dva a oba z Melbourne. Australian Open je zdaleka nejúspěšnějším grandslamem tenistky z českými kořeny a Martina Hingisová v rozhovoru pro Český rozhlas řekla, že to asi není náhoda.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Martinou Hingisovou mluvil po vítězném finále mixu v Melbourne reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Dřív jsem byla vždy dobře připravená na novou sezonu v Austrálii, vyhovoval mi tu i povrch. V prosinci byla příprava a co bylo natrénované, to jsem tu měla možnost uhrát,“ vysvětluje Martina Hingisová, která v Melbourne vyhrála 3 z 5 singlových a celkem 9 ze všech 16 grandslamových titulů.

Připravená byla i teď a poměrně často slýchává, že by ještě klidně dokázala soupeřit s tenistkami světové špičky, vždyť třeba čerstvá vítězka dvouhry Serena Williamsová je pouze o rok mladší a její sestra Venus, která uhrála v singlu čtvrtfinále, je naopak o pár měsíců starší než Martina Hingisová.

Kvitová i Berdych drží v žebříčcích pozice. Allertová je poprvé v top 100

Číst článek

Na podobné připomínky vždy odpovídá tak, že hrát už chce pouze v páru. Těší ji ale, že je stále ve skvělé kondici. „Když člověk žije zdravě a má dobrou životosprávu, může si dovolit jíst, co chce,“ přiznává Martina Hingisová.

Švýcarsko by ráda reprezentovala i na olympijských hrách v Brazílii. S kým, a jestli vůbec nastoupí, je ještě otázkou. Jen je jisté, že to nebude Leander Paes. „Olympijské hry? Já nehraju za Švýcarsko," připomněl Ind reportérům v Austrálii.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme