Nejlepší sezona? To nevím, říká nejstarší vítězka Turnaje mistryň

Američanka Serena Williamsová zakončila skvělou sezonu titulem z Turnaje mistryň, ve finálovém zápase v Istanbulu přes velké problémy v první sadě otočila zápas a Číňanku LI-Na porazila 2:1 na sety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Serena Williamsová s trofejí pro vítězku Turnaje mistryň 2013 | Zdroj: Reuters

Vypadalo by to asi divně, kdyby si na pohár pro šampionku v Istanbulu nesáhla právě Serena Williamsová. Tak jako ona už totiž dlouho nikdo v sezoně nedominoval, a tak je nanejvýš zasloužené, že si titul z letošního Turnaje mistryň odnáší ta největší mistryně tohoto roku.

V této sezoně vyhrála 78 z 82 oficiálních zápasů pod hlavičkou WTA nebo ITF, a to znamená, že úspěšně zvládla více než 95 procent svých duelů. Tak dobře na tom ještě ve své kariéře nikdy nebyla, ale jestli je to zároveň nejlepší sezona?

Přehrát

00:00 / 00:00

Serena Williamsová považuje letošní sezonu za velmi úspěšnou, ale za nejlepší by ji prý neoznačila

Američanka chvíli přemýšlí, vzpomíná na rok 2002, na dobu, kdy dokázala vyhrát tři turnaje velké čtyřky, ke kterým pak připojila titul v Austrálii a získala kompletní grandslam.

I teď je nadšená, to ano, je si jistá, že je to jedna ze tří nejlepších sezon, ale jestli to byla nebo nebyla úplně ta nejlepší, to říct nemůže, to prý opravdu neví.

Serena Williamsová je vůbec nejstarší vítězkou turnaje mistryň, ale věk zdá se, zdaleka není překážkou této tenistky, spíše naopak. A není vůbec nepravděpodobné, že bude za rok třiatřicetiletá Američanka držet pohár šampionek nad hlavou znovu.

I když už ne v Turecku, ale v Singapuru, kam se štědře dotovaná atrakce na dalších pět ročníků stěhuje.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme