Petra Kvitová se popere s Azarenkovou o finále Wimbledonu

Petra Kvitová bude hrát o své první grandslamové finále v životě. Na trávě ve Wimbledonu se utká od 14 hodin středoevropského času s Běloruskou Viktorií Azarenkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová v utkání 2. kole tenisového Wimbledonu | Zdroj: ČTK

Je to už dva a půl roku, kdy do australského Melbourne dorazila po svém premiérovém turnajovém vítězství v relativně nedalekém Hobartu tehdy osmnáctiletá dívka a její skoro nový kouč David Kotyza v reakci na los prohlásil: „Azarenková, to je postrach.“ Ten postrach pak české naději povolil na prvním grandslamu sezony jen pár gamů a nestrašil pouze Petru Kvitovou.

Od té doby už uplynulo hodně času a dost se toho také změnilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O finále Wimbledonu se Petra Kvitová utká s Viktorií Azarenkovou

„Tehdy jsme přijeli z Hobartu, kde Petra nechala všechny fyzické síly. Navíc bylo hrozné horko a to ji během chvíle zlikvidovalo. Teď už je Petra fyzicky na o hodně vyšší úrovni, i mentálně je vyspělejší.“

Teď David Kotyza věří, že by mohla být postrachem pro soupeřku spíše Petra Kvitová, která Bělorusku po dvou porážkách staršího data dokázala ve dvou posledních vzájemných duelech porazit.

Mimo jiné i loni tady ve Wimbledonu, i když pro českého kouče je významnější spíš čerstvější výhra na antuce v Madridu.

„Je to speciální zápas tím, že je to semifinále. Vloni spolu hrály holky třetí kolo, to bylo trochu něco jiného. V Madridu to zase bylo finále... myslím, že je Petra na soupeřku nachystaná dobře,“ vysvětluje kouč Petry Kvitové David Kotyza.

Proměna Bělorusky

Ani jedno, ani druhé se pochopitelně příliš nezamlouvá Bělorusce Azarenkové, která už dávno není tou vznětlivou tenistkou startující při každém psychicky náročnějším momentu.

Na kurtu působí mnohem klidněji než dřív, což mnozí přičítají spolupráci s francouzským koučem žijícím na Floridě Samuelem Sumykem.

„Je to dobrý chlap a má na ni dobrý vliv i mimo kurt. Začala být přístupnější a komunikativnější v pozitivním smyslu slova.“

Takže teď spíše poznáváme ještě ne dvaadvacetiletou ženu, která ráda povídá o svých rodičích a prarodičích, o tom co ráda vaří nebo o tom, co by se chtěla naučit, než jednou skončí s tenisem.

„Nemůžu říct, že bych se zajímala jen o jednu věc, zajímá mě jich víc – design, móda, muzika. A ráda bych se naučila hrát na nějaký hudební nástroj.“

Možná, že jednou bude Běloruska Viktorie Azarenková zpívat a hrát o tom, jak hrála tenis. Jestli také o tom, že v roce 2011 vyhrála Wimbledon, může ovlivnit i Petra Kvitová.

„Hrála jsem s ní vloni tady a letos v Madridu, takže bych měla vědět, co na ni platí. Bude to semifinále, zvláštní zápas. Svou roli bude hrát hlava, ale také nervy,“ ví česká tenistka.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme