Tenistka Kvitová hladce vyřadila na turnaji v Dubaji Slovenku Hantuchovou

Šestá nasazená tenistka na silně obsazeném turnaji v Dubaji Petra Kvitová si v prvním kole poradila s Danielou Hantuchovou. Slovenku přehrála jednoznačně ve dvou setech 6:2 a 6:1. České jedničce se proti devětadvacetileté rodačce z Popradu daří. Hantuchová proti Kvitové neuhrála ani v šestém vzájemném zápase jediný set.

Petra Kvitová během zápasu s Danielou Hantuchovou na turnaji v Dubaji

Petra Kvitová během zápasu s Danielou Hantuchovou na turnaji v Dubaji | Zdroj: Reuters

Petra Kvitová od začátku svoji soupeřku převyšovala. Po 65 minutách bylo utkání rozhodnuto. Ve druhé kole narazí Češka na bývalo světovou jedničku Srbku Anou Ivanovičovou. Proti ní se Petře Kvitové naopak nedaří.

Naposledy Srbce podlehla v listopadovém finále Fed Cupu v pražské O2 areně. Navzdory porážce české jedničky se však z celkového triumfu v Praze radovaly domácí tenistky.

Z turnaje v Dubaji naopak vypadla Lucie Šafářová. Ta nestačila na další bývalou světovou jedničku Carolinu Wozniackou z Dánska. Češka prohrála dvakrát 2:6.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch):
Dvouhra - 1. kolo:
Kvitová (6-ČR) - Hantuchová (SR) 6:2, 6:1, Erraniová (5-It.) - Görgesová (Něm.) 6:3, 4:6, 6:4, Petrovová (Rus.) - Cibulková (SR) 5:7, 6:3, 6:2, Wozniacká (8-Dán.) - Šafářová (ČR) 6:2, 6:2, Čeng Ťie (Čína) - U. Radwaňská (Pol.) 6:2, 2:6, 7:5
Čtyřhra - 1. kolo:
Juraková, Marosiová (Chorv./Maď.) - Duševinová, Zakopalová (Rus./ČR) 4:6, 6:4, 10:7

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít