Čeští skokani dodržují pravidla o kombinézách, mohou si tak ubírat metry

Český tým skokanů na lyžích si už po závodě v Ga-Pa všiml, že někteří závodníci skáčou na Turné čtyř můstků v kombinéze na hranici regulérnosti a možná i za ní. Podobné prohřešky se totiž opakovaly i v kvalifikaci na závod v Innsbrucku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová kombinéza Romana Koudelky byla během kvalifikace v Innsbrucku předpisová | Zdroj: ČTK

„Koukali jsme na fotky, a když jsem viděl, v čem skáčou ostatní, tak nevím, za co mě diskvalifikovali (Po kvalifikaci v Ga-Pa, pozn. red.), protože jsem tam měl jednu z nejpoctivějších kombinéz. Je to trošku mrzuté,“ popisuje Roman Koudelka současný problém, který doposud nezačal nikdo oficiálně řešit.

„Už se tu o tom začíná hodně šuškat. I servis od Fischerů (Firma dodávající skokanům vybavení, pozn. red.) za námi přišel s tím, že to už není možné. Zatím s tím ale nikdo nic nedělá, nikdo nepodal protest, tak uvidíme, jak to půjde dál,“ přemýšlí český skokan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nesrovnalostí s kombinézami si s Romanem Koudelkou a Richardem Schallertem všiml i reportér ČRo František Kuna

Vetší kombinézu v letu během několika sekund nejde poznat, ale při pozornějším zkoumání fotografií, přiznává i trenér českých skokanů Richart Schallert, že se ve výbavě dají najít při letošním Turné takové rozdíly, které mohou rozhodovat.

„Nechci o tom moc mluvit, ale rozdíl je i ve vybavení, hlavně v kombinézách. Někdo zkouší různé triky, my ne. Celou dobu jsme féroví. Nechci vyhrávat díky trikům anebo materiálu. A tohle všechno dohromady může dělat při jednom skoku ty dva tři čtyři metry,“ říká rakouský trenér české reprezentace.

Právě několik málo metrů chybělo Romanu Koudelkovi v Oberstdorfu i Garmisch-Partenkirchenu k tomu, aby mohl pomýšlet na umístění na stupních vítězů.

„Trik není ve velikosti kombinézy, ale v tom, jak dokážete stáhnout při skoku rozkrok co nejníže a zároveň pak projít kontrolou. Při ní to vypadá úplně jinak než při skoku,“ všímá si Richard Schallert.

Byl jsem uvolněnější, těší Romana Koudelku po vydařené kvalifikaci

Číst článek

Jednou z kontrol už shodou okolností neprošel právě Roman Koudelka, bylo to v kvalifikaci na závod v Gasmisch-Partenkirchenu, kde měl o jeden centimetr větší kombinézu.

Současné prohřešky, o kterých se začíná víc a víc v zákulisí mluvit, jsou podle Koudelky nesrovnatelné. „Jsou to o dost větší čísla, proto jsem byl hodně připravený. Ale nebudu to vnímat, budu si skákat svoje a věřím, že i s poctivou kombinézou se dá útočit na stupně vítězů,“ říká Roman Koudelka, který skončil v kvalifikaci na třetí závod Turné čtyř můstků 4.

V prvním kole bude v KO systému bojovat proti Finovi Koivurantovi. Jana Maturu čeká 42letý Japonec Noriaki Kasai a Jakuba Jandu průběžně druhý Slovinec Peter Prevc.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme