Michal Šlesingr ani jednou neminul a dojel ve stíhačce v Oberhofu pátý

Biatlonista Michal Šlesingr obsadil vynikající páté místo ve stíhacím závodu Světového poháru v Oberhofu. Díky bezchybné střelbě si tak o sedm míst polepšil oproti pátečnímu sprintu.

Biatlonista Michal Šlesingr po stíhacím závodu Světového poháru v Oberhofu

Biatlonista Michal Šlesingr po stíhacím závodu Světového poháru v Oberhofu | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

„Byl to hodně boj, protože od začátku jsem cítil, že na trati to není ono. Stálo mě to mnoho sil, musel jsem to vyválčit na střelnici, a i když jsem tam strávil více času, tak se to vyplatilo,“ zhodnotil svůj výkon v cíli český biatlonista.

Pro Šlesingra to byl teprve druhý závod v letošní olympijské sezóně a podařilo se mu neminout ani jeden z dvaceti terčů. Stejně úspěšní už byli jen další tři biatlonisté. Na vítězného Svendsena pak ztratil 1:26,5 minuty.

00:00 / 00:00

S Michalem Šlesingrem mluvil po stíhacím závodu v Oberhofu Jan Suchan

„Chtěl jsem střílet tak, abych trefoval. Povedlo se mi koncentrovat jenom na sebe a nevšímat si, jak to komu padá okolo, kdo už odjíždí. A to byla správná cesta.“ Po poslední střelbě odjížděl Šlesingr ze střelnice pátý a měl za sebou velkou mezeru.

„Hned v prvním kopci jsem se podíval dozadu, a bylo vidět, že je tam velká díra. Na druhou stranu přede mnou kousek vyjížděl Rastorgujevs a ten už mě předtím jednou předjel. Věděl jsem, že na něj nemám. Poslední kolo jsem potom jel tak, abych se nevyždímal a nechal si síly na zítra.“

Pro českého reprezentanta to byl teprve druhý závod v sezoně a hned si musel po závodu odskočit na slavnostní vyhlášení.

„To je určitě fajn. Nečekal jsem zázraky, počítal jsem s tím, že to bude hodně bolet. To se mi vyplnilo, ale jsem hodně překvapený z výsledků, které jsem tady zajel a navíc to dokázal takhle zvládnout na střelnici.“

Dařilo se i Ondřeji Moravcovi, který sice na střelnici třikrát minul, ale díky třetímu nejrychlejšímu běžeckému času se posunul až na čtrnáctou pozici. Po sprintu přitom vybíhal z devětadvacátého místa.

Závody SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Svendsen 34:47,7 (1 tr. okruh), 2. Björndalen (oba Nor.) -35,6 (2), 3. M. Fourcade (Fr.) -1:00,0 (2), 4. Rastorgujevs (Lot.) -1:12,1 (0), 5. Šlesingr (ČR) -1:23,3 (0), 6. J. Bö (Nor.) -1:28,6 (4), 7. Šipulin (Rus.) -1:36,8 (2), 8. Weger (Švýc.) -1:39,2 (1), 9. Landertinger (Rak.) -1:41,7 (2), 10. Usťugov (Rus.) -1:44,9 (3), ...14. Moravec -2:06,8 (3), 30. Soukup -3:08,7 (1), 60. Krupčík (všichni ČR) -8:05,5 (8).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. M. Fourcade 402, 2. Svendsen 263, 3. J. Bö 235, 4. Björndalen 235, 5. Eder (Rak.) 222, 6. Šipulin 214, ...13. Moravec 162, 40. Šlesingr 69, 51. Soukup 38, 63. Krčmář (ČR) 17, 79. Krupčík 5.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít