Mistrem světa na velkém můstku je sdruženář Frenzel, Dvořák dojel dvacátý

Závod sdruženářů se skokem na velkém můstku vyhrál na mistrovství světa ve Val di Fiemme Němec Eric Frenzel. Za vedoucím mužem SP skončil Rakušan Gruber a třetí Lamy Chappuis z Francie. Nejlepší z Čechů byl 20. Miroslav Dvořák. Tomáš Slavík skončil devětadvacátý, o tři místa za ním doběhl Pavel Churavý.

Rakouský sdruženář Bernhard Grubner doběhl do cíle s velkým náskokem

Rakouský sdruženář Bernhard Grubner doběhl do cíle s velkým náskokem | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Čtyřiadvacetiletý Frenzel předvedl na velkém můstku v Predazzu skok dlouhý 138,5 metru a během deseti kilometrů na trati bezpečně vedení uhájil. Cílem proběhl téměř o 37 vteřin před Gruberem. Rakušan vyhrál finiš o stříbro před Lamy Chappuisem.

Nadějně rozjetý závod měl po skoku na 14. místě Dvořák za výkon 125 metrů, ale v běhu se projevila nemoc, kterou prodělal před šampionátem. Ani půjčené lyže od běžeckého specialisty Dušana Kožíška mu ale ke zlepšení nepomohly, ve třetím ze čtyř kol se neudržel ve skupině bojující o 11. místo a propadl se na 20. pozici.

Dvacátý skončil Dvořák, aktuálně devátý muž pořadí SP, na mistrovství světa už potřetí. Stejně byl klasifikován v Liberci 2009 i předloni v Oslu. Jeho nejlepším individuálním výsledkem je šestnáctá příčka z Liberce ze závodu s hromadným startem.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme (Itálie):

Severská kombinace (velký můstek):

1. Frenzel (Něm.) 27:22,8, 2. Gruber (Rak.) -36,7, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -37,2, 4. A. Watabe -38,4, 5. Nagai (oba Jap.) -42,3, 6. Denifl (Rak.) -47,7, 7. Lacroix (Fr.) 50,8, 8. Moan -57,7, 9. Klemetsen (oba Nor.) -58,2, 10. Rydzek (Něm.) -1:07,7, ...20. Dvořák -2:14,5, 29. Slavík -3:08,2, 32. Churavý -3:30,4, Portyk (všichni ČR) nenastoupil do běžecké části

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít