MS Oslo: Björgenová má druhé zlato

Norská běžkyně Marit Björgenová si na lyžařském mistrovství světa v Oslu doběhla pro druhé zlato. Po vítězství ve sprintu vyhrála i skiatlon na 15 km. Druhá byla obhájkyně tituluá Polka Kowalczyková a třetí místo obsadila krajanka Björgenové Johaugová. Ivana Janečková obsadila 22. místo a Eva Nývltová doběhla čtyřiatřicátá.

Vítězska skiatlonu Björgenová

Vítězska skiatlonu Björgenová | Zdroj: ČTK

První tři běžkyně hodně vyčnívaly nad zbytkem startovního pole. Důkazem toho je ztráta čtvrté Švédky Kallaové, která byla necelých 54 sekund, což je neskutečný rozdíl.

Nejlepší z našich Ivana Janečková dojela na 22. místě a o jejím konečném pořadí rozhodoval ještě fotofiniš, který nakonec byl v její prospěch. Janečková dojela do cíle se ztrátou na první závodnici 2 minut a 54 sekund, Eva Nývltová pak skončila na 34. místě skoro 4 minuty za Björgenovou.